+380673870816 +380673870816

На Рівненщині обговорили шляхи подолання малюкової смертності (ВІДЕО)

Рівненщина продовжує лідирувати на фоні інших областей за рівнем народжуваності. Цим фактом обласні медики та посадовці неабияк пишаються. Проте, існує й інша сумна статистика -  малюкової смертності та  вроджених і спадкових вад розвитку. Як їх виявляти на ранніх термінах вагітності та вчасно розпочинати лікування сьогодні місцевим медикам розповідали знанні науковці в цій галузі під час науково-практичного семінару.

Сьогодні до 25% немовлят помирають саме від вроджених вад розвитку. Вони є також чи не основною причиною дитячої інвалідності. Аби зменшити ці невтішні показники, на Рівненщині з 2008 року лікарі почали вчитись виявляти вроджені вади на ранніх термінах вагітності.

Марія Думановська, завідувач сектору надання допомоги матерям та дітям управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- В країнах Європи завдяки біохімічній перинатальній діагностиці виявляється до 60%, то у нас сьогодні виявляється 20-22%. Це не достатньо. Тому є багато роботи, аби покращити ці показники. Але це в першу чергу за рахунок того, що ми маємо підняти рівень знань наших працівників.

Саме, аби підняти фаховий рівень знань місцевих медиків до Рівного на науково-практичний семінар запросили відомих спеціалістів, практикуючих лікарів та професорів. За їх словами, сьогодні Рівненщина має чималий науково-технічний потенціал задля якісної ранньої діагностики вроджених вад та їх можливого лікування.

Світлана Арбузова, член-кореспондент Академії медичних наук України:

- Кожна родина повинна отримати можливість проведення якісного обстеження. Усі вади розвитку вроджені та спадкові, які сьогодні у світі можливо виявити на рівні перинатальної діагностики, повинні бути виявлені. Є вади не сумісні з життям, є вади, які сьогодні можна лікувати або корегувати. В Рівненській області є можливість поставити цей процес на найсучасніший рівень.

На думку столичних фахівців, сьогодні у  місцевих медиків є усе необхідне для ранньої діагностики, потрібно лише краще організувати сам процес обстеження вагітних жінок  так, аби він був ефективний, що в свою чергу дозволило б суттєво знизити сумну статистику малюкової смертності  та діток з інвалідністю.

Схожі статті