+380673870816 +380673870816

Члени Рівненського міськвиконкому обговорили ціну на міські перевезення та утеплення будинків (ВІДЕО)

Члени Рівненського міськвиконкому чи не в останнє цьогоріч зібрались разом на засідання під час якого підбили підсумки зробленої роботи та окреслили деякі плани на наступний рік. Зокрема, йшла мова про міські перевезення та утеплення будинків. 

Цьогоріч у Рівному збільшилась кількість дітей позбавлених батьківського піклування та дітей-сиріт. Таку сумну статистику озвучили представники служби захисту дітей на засіданні Рівненського міськвиконкому. Занепокоєні фахівці і ситуацією з підлітками, які виходять з-під контролю батьків чи опікунів.

Інна Самолюк, начальник відділу правового та соціального захисту дітей служби у справах дітей Рівненського міськвиконкому:

- У листопаді до обласного центру соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх було направлено дитину, матір якої було взято під варту за вживання і збут наркотиків, а батько знаходиться в розшуку. Сьогодні також маємо дитину, яка знаходилась на лікуванні у міській  лікарні і відмовилась повертатись додому,  у зв’язку з певними обвставинами у сім’ї.

Також розглянули і питання збільшення вартості проїзду у великогабаритних автобусах. Останні, щоправда, вже декілька місяців тому з’їхали з маршрутів через нерентабельність. Адже вони, навідміну від маршруток, перевозять необмежену кількість пільговиків. Тому збільшенням вартості проїзду члени виконкому сподіваються їх повернути.

Віталій Миронюк, начальник управління транспорту та зв’язку Рівненського міськвиконкому:

- Вже впродовж трьох місяців ми отримуємо скарги від людей, які користувались цими автобусами. Адже раніше у пільговиків не було проблем проїхати з мікрорайонів до торгових центрів. Тому просимо зрівняти вартість проїзду як в маршрутці, так і в автобусі.

Затвердили й тариф на проїзд у міському транспорті для студентів та школярів на наступний рік. Тут все залишилось без змін. Студентам та школярам у тролейбусах знижка 50%, а у маршрутках лише для школярів - 25%. А ось питання запровадження єдиного електронного квитка у рівненських тролейбусах, за словами Володимира Хомка, зайшло у глухий кут.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Всім пільговикам повинен бути виданий цей квиток і пільговик, коли заходить в тролейбус, він проводить цим квитком і з нього знімаються гроші. Але кошти має закладати держава, бо за пільгові перевезення відшкодовує держава. Але, по-перше, держава не відшкодовує 100% пільгових перевезень. По-друге, як дізнатись хто пільговик. Я навіть у Рівному не маю такої бази данних. Я вже не кажу за людину, яка приїде з Олександрії або Тучина, яка теж пільговик і має право безкоштовно проїхати в тролейбусі. Як я наперед можу знати, що людина пільговик, аби дати їй той квиток.

Заслухали також і звіт про хід виконання проектів Муніципальної програми сталого розвитку. Хоча цьогоріч декілька ОСББ і відмовилось від участі в ній через брак коштів, проте, загалом програма набуває популярності серед рівнян. Адже завдяки участі в ній, об’єднання співвласників можуть отримати 80% від держави необхідних коштів на ремонт у будинку. Для тих, хто не створив ОСББ або інше об’єднання, міська влада пропонує іншу програму співфінансування утеплення будинку. Згідно до якої  50% дає громада і 50%  - міський бюджет.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Прийшли до мене дві жінки і кажуть, що вони утеплили собі кімнату і хочуть, аби ми повернули 50%. Але моя ідея була саме в тому, аби не було таких латок на фасадах. Тому запровадили таку програму, що якщо весь будинок хоче утеплитись, то  ми даємо їм 50%. Але ж не на кожну латку окремо. Якщо ви всім будинком прийшли, то ми поможемо, а кожну кімнату – ні.

За словами міського голови,  така програма співфінансування для  будинків, що не є ОСББ,  довго не триватиме і вже через рік питання енергозбереження ляже на плечі самих рівнян. 

Схожі статті