+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини нагадали краянам правила безпечного поводження з вогнем (ВІДЕО)

Тільки з початку цього року в області виникло 1206 пожеж на яких виявлено 44 загиблих громадян, із них четверо дітей. Головні причини пожеж, на яких гинуть наші громадяни - несправність електромережі та пічного опалення, людська необережність, алкоголь, пустощі залишених без нагляду дітей. Як зменшити цю сумну статистику виникнення пожеж у побуті?  Над цим питанням нині працюють рятувальники Рівненщини.  

Кількість пожеж із трагічними наслідками на Рівненщині змусило представників відповідних служб та відомств ще інтенсивніше взятися за навчання населення правил безпеки життєдіяльності у побуті. Так, з ініціативи рятувальників  було створено спеціальні рейдові групи, що здійснюють подвірні обходи громадян  у тих населених пунктах області, де вогонь господарює найчастіше. Рятувальники Дубенського міськрайонного сектору спільно з соціальними працівниками здійснили профілактичний обхід житлового сектору.

Люфт:

- Добрий день. Ми працюємо з роз’яснювальною роботою. Настала холодна пора, кожна людина в хаті топить пічку, вмикає обігрівач. Ми дамо вам листівочку, яку ви в себе повісите і буде вона вам нагадувати, якої шкоди надає вогонь.

Особливу увагу рятувальники звертали на представників найнезахищеніших верств населення  – одиноких пенсіонерів, інвалідів, безробітних та багатодітних сімей. При обстеженні приватного житлового сектору, вони надали практичну допомогу з усунення протипожежних недоліків. Під час рейду також зустрічались і поодинокі громадяни, які ведуть не досить здоровий спосіб життя. Рятувальники спілкувалися з людьми та пояснювали, як уникнути лиха. Безперечно, це дає  позитивні результати, оскільки громадяни задумуються над питаннями власної безпеки, звертаються по допомогу до фахівців. 

Анатолій Зорук, старший інспектор відділу профілактичної роботи та розслідування пожеж ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Найбільшу небезпеку в цей період становить пічне опалення,  бо в більшості випадків люди використовують пічне опалення.  Люди повертаються до пічного опалення. Просто перед тим, як палити пічне опалення, потрібно заглянути в димохід, чи там немає тріщин, якщо ж є, то потрібно його обштукатурити і побілити.

Рятувальники обіцяють, що схожі заходи будуть проводитися і надалі в інших населених пунктах області. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж у житловому секторі та зробити життя людей безпечним. 

Схожі статті