+380673870816 +380673870816

Рівненський центр СНІДу зафіксував 2380 ВІЛ-інфікованих (ВІДЕО)

Червона стрічка як символ боротьби зі СНІДом. Вперше цей день почали відзначати понад чверть століття тому. На Рівненщині перший випадок зараження чумою ХХІ століття зафіксовано у 1996 році. Нині ж на диспансерському обліку перебуває понад півтори тисячі  ВІЛ-інфікованих осіб, з них 236 хворі на СНІД. 

Ситуацію з ВІЛ-інфекцією у світі характеризують як пандемічну і ставлять в один ряд із двома світовими війнами за кількістю життів, які вона забирає. За 20 років від СНІДу загалом померло понад 20 мільйонів осіб, при цьому понад 40 мільйонів інфіковані ВІЛ. Серед них 2,5 мільйона  - діти до 15 років. В Україні, згідно з офіційними даними, кожного дня 54 особам ставлять діагноз ВІЛ-інфекція, 12 - діагностують СНІД, а семеро помирають від захворювань, зумовлених синдромом набутого імунодефіциту. Нині Рівненський центр СНІДу зафіксував 2380 ВІЛ-інфікованих. Не оминула ця «чума» і найменших.

Олена Гандзюк, головний лікар Центру СНІДу:

- Станом на сьогодні в нас зареєстровано 427 дітей народжених від ВІЛ-інфікованих жінок. З них лише 21 дитина ВІЛ-інфікована. Майже всі дітки зараз перебувають на терапії.

АРВ-терапію в області нині отримує 611 ВІЛ-інфікованих. Це лікування дозволяє продовжити життя тих, чий імунітет з’їдає страшна недуга. Та цьогоріч ця програма була під загрозою зриву. 

Олена Гандзюк, головний лікар Центру СНІДу:

- Темпи набору на цю терапію, на жаль, в цьому році дещо знизилися. Всі ми знаємо ситуацію із державними закупівлями, фактично, які ось тільки зараз проходять. Зриву з лікуванням у нас не було в області, але набирати так як ми раніше набирали,  ми змоги не мали.

Завдяки спільним зусиллям державних та громадських організацій нині в центрі СНІДу вдалося оновити  лабораторне обладнання. Воно дозволить в значно коротші терміни здійснювати обстеження ВІЛ-інфікованих пацієнтів. 

Олена Гандзюк, головний лікар Центру СНІДу:

- Нам в цьому році прийшло обладнання. Ми вже кров своїх пацієнтів не возимо в Тернопіль чи Франківськ.  В нас немає графіків забору крові, як раніше було раз в тиждень, що спричиняло труднощі. В цьому році нам також надійшла лабораторія, надзвичайно дороговартісне обладнання, це майже 1,5 мільйона гривень.

Також наша область отримала і один з одинадцяти автомобілів з облаштованою всередині мобільною амбулаторією, який дозволить географічно охопити всю область і надати профілактичну допомогу щодо ВІЛ усім бажаючим.

Людмила Рибчук, віце-президент БФ «Майбутнє без СНІДу»:

- Там є гінекологічне крісло, там є стіл для забору крові, там є холодильник для зберігання, наприклад, якщо  будемо проводити тест і буде позитивний результат, то ми будемо мати можливість взяти кров відразу в даного клієнта методом ІФА. Кров буде дотримана температурного режиму. Також даний автомобіль допоможе тестувати жінок секс-бізнесу.

Якби не допомога благодійних фондів та громадських організацій досягнути таких результатів у боротьбі зі СНІДом в області не вдалося б, переконаний начальник управління охорони здоров’я краю Юрій Осіпчук. 

Юрій Осіпчук, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Підтримка держави в цьому напрямку має бути максимальна. І ті досягнення, які на сьогоднішній день є в нас в області, це насамперед не досягнення самої області, як не доопрацювання держави у свій час, бо чому ми цього раніше не мали. Тільки завдяки фонду, тільки завдяки людям, які живуть кожен день цією проблемою, ми крок за кроком її вирішуємо. 

Нині  вдалося уповільнити темпи поширення ВІЛ-інфекції. Але фахівці переконані, вже незабаром може бути новий сплеск хвороби. Усьому виною  ситуація в країні та міграційні процеси. За 10 місяців зареєстровано майже 262 тисячі ВІЛ-позитивних осіб, серед них 43835  дітей. 

Схожі статті