+380673870816 +380673870816

Понад 662 тисячі переселенців уже звернулися до управлінь Пенсійного фонду за переведенням пенсій

На 1 січня цього року  на обліку в органах Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях  налічувалося понад 2,1 мільйона пенсіонерів (1392,4 тисячі осіб – на Донеччині,  730,3 тисячі – на Луганщині). Із них 1,2 мільйона мешкали на територіях, які нині непідконтрольні українській владі. Про  це повідомила прес-служба Пенсійного фонду.

Сьогодні вже 662,4 тис. вимушених переселенців звернулися до органів Пенсійного фонду України для переведення пенсій за новим місцем проживання. Щоб вирішити питання про виплату пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) за межами тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, пенсіонерові слід особисто звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем фактичного перебування (проживання), надати заяву про запит пенсійної справи і довідку про взяття на облік як тимчасово переміщеної особи, яка видається управлінням соцзахисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509.

[[textbanner]]

Особи, яких уже взято на облік в управлінні Пенсійного фонду за новим місцем проживання, мають до 31 грудня ц.р. отримати в органі соцзахисту довідку відповідно до постанови КМУ № 509. У такому разі  пенсійні виплати їм здійснюватимуться без перерв і в наступні місяці.  

Виплату пенсій мешканцям Донецької та Луганської областей, котрі залишилися у непідконтрольних українській владі населених пунктах, буде проведено негайно після звільнення відповідних територій.

Довідково: 25 листопада відповідно до поденного графіка, Пенсійний фонд України завершив фінансування виплати пенсій у поточному місяці. На фінансування пенсій у листопаді спрямовано 20,7 мільярда гривень. За оперативними даними, за січень – листопад  пенсійні виплати в Україні профінансовано на 219,1 мільярда гривень.

Схожі статті