+380673870816 +380673870816

Апаратура Рівненської АЕС фіксує сейсмоактивність на відстані в тисячі кілометрів

На проммайданчику Рівненській АЕС у рамках запровадження проекту сейсмомоніторингу регіону у спеціально облаштовані свердловини встановлено обладнання, яке здатне фіксувати сейсмічне навантаження. Про це повідомила прес-служба Рівненської АЕС.

Проект відноситься до «постфукусімських» заходів та реалізується у рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, затвердженої Кабінетом Міністрів України. Незважаючи на те, що система перебуває у стадії монтажу, перший сейсмометр, встановлений на глибині 35 м, фіксує навіть незначні підземні поштовхи.

[[textbanner]]

Свою високу чутливість встановлене на РАЕС обладнання довело під час землетрусу у Румунії минулої суботи. За словами заступника начальника цеху радіаційної безпеки Рівненської АЕС Олександра Романенка, система сейсмомоніторингу району розташування РАЕС має запрацювати наступного року. Але й зараз центральний пост автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки, яка акумулює всю інформацію, фіксує дані сейсмометрів. «Можу сказати, що незначні коливання (у 250 разів нижчі, ніж величина максимального розрахункового землетрусу, на який розраховане обладнання РАЕС) ми зафіксували на 79-ій секунді після поштовхів у Румунії, які відбулись там на 30-ти кілометровій глибині».

За коментарем спеціалістів Інституту геофізики НАН України ймовірність помітного землетрусу на Рівненщині дуже незначна, адже наш регіон доволі віддалений від сейсмоактивних районів.

Схожі статті