+380673870816 +380673870816

У Рівному відзначили першу річницю Революції Гідності (ВІДЕО)

Україна – країна гідності і свободи. Такою нашу державу зробила не одна, а відразу дві революції – Помаранчева 2004 року та революція Гідності 2013. Ці воістину історичні події поєднує одна дата - 21 листопада. Віднині цей день став червоним у календарі. Україна відзначає День Гідності і Свободи. Такий указ підписав гарант держави Петро Порошенко. 

Першу річницю Революції Гідності сьогодні відзначають у Рівному. Урочисті заходи з цієї нагоди традиційно розпочались з покладання квітів до пам’ятника «Загиблим за Україну». Проте, нині тут  з’явились не лише живі квіти, але й металевий вінок.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Цей вінок подарували нам донецькі ковалі. Вони його викували  для Рівного з гербом України. Ми довго думали до чого його приурочити і де встановити. І ось прийшла така ідея, раз було оголошено свято,  то ми цей подарунок від донецьких ковалів встановили на нашому пам’ятнику, де ми завжди покладаємо квіти. Це як подарунок, як символ до Дня Гідності і Свободи.

На думку заступниці міського голови Галини Кульчинської,  Майдан ще не закінчився і Революція Гідності триває й досі, проте,  вже в іншому вигляді. Тому програму заходів до річниці Революції не робили святковою, цей день використали для вшанування пам’яті загиблих героїв.

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

- Говорити про помпезне святкування або про якісь урочисті збори нині абсолютно не на часі. Буквально за декілька днів вийшов указ Президента про відзначення 21 листопада Дня Гідності і Свободи. На мою думку,  Рівне відкриттям стели Небесної Сотні певну шану Небесній Сотні зробило.

Повернутись на рік назад та знову пережити усі найдраматичніші моменти Революції Гідності мають можливість усі рівняни. Адже на центральній площі міста відкрилась виставка робіт місцевого фотографа Сергія Бусленка. У ті буремні часи він неодноразово був на столичному Майдані.

Сергій Бусленко, автор виставки, фотограф:

- Робіт багато. Я чотири рази був на Майдані і під час протистояння, і після того. Я бачив стікільки там було покладено квітів і там без сліз не можна було ходити.

Самі  ж рівняни, розглядаючи революційні світлини, погоджуються з необхідністю радикальної зміни тогочасної влади, лише шкодують, що ця зміна системи далась українцям занадто дорогою ціною.

Бліц:

- Мабуть настільки градус енергії у людей піднявся, що потрібна була революція. А зараз побачимо, що буде. Адже за рік зроблено не зовсім багато.

- Я  брав у ній участь. Революція змінила мене з самого початку. Я думаю, що і наша держава змінилася кардинально.

- Що не кажіть, а ми щось та добилися. Ця революція дала великий перелом нашій державі. Ми скинули цю корупційну владу і сподіваємось на краще майбутнє. 

- Краще було б мирно. Скільки людей загинуло. Хлопців наших, дітей.

Експозиція світлин столичного майдану триватиме до 23 листопада. До речі, аналогічна виставка рівненського фотографа нині проходить у Мадриді, де іспанці можуть на власні очі побачити як українці писали свою нову історію.

Схожі статті