+380673870816 +380673870816

За рік в Рівненській області фіксують майже 900 інфарктів (ВІДЕО)

Якщо раніше в Україні кожна третя людина мала підвищений тиск, то тепер ця статистика звузилася до кожної другої особи, що має артеріальну гіпертензію. На такі тенденції реагують і наші рівненські лікарі.  В медколеджі вони організували конференцію під назвою «Сучасні аспекти лікування кардіозахворювань».  Участь у ній взяли не лише рівненські медики, а  й професіонали з Києва, Львова, Вінниці. 

За рік в Рівненській області фіксують майже 900 випадків інфарктів.  Артеріальну гіпертензію ж мають близько 260 жителів. Статистика  не найгірше в Україні, - кажуть лікарі. Проте, задуматися про своє здоров’я рівнянам варто. 

Олена Качан, головний терапевт обласного управління охорони  здоров’я:

На сьогодні в нашій області ми знову піднімаємо питання захворюваності і смертності при гострих інфарктах міокарда і тому ми хочемо застерегти  наше населення, щоб не сиділи вдома, не чекали поки біль пройде. Сьогодні піднімається питання про те, як тільки є якийсь біль, то потрібно швидше звертатися до лікаря.

Щоденні стреси, не правильний і малоактивний  спосіб життя – причини кардіозахворювань не змінюються. Проте, удосконалюються  методи боротьби з ними, - кажуть медики. В області нині діє пілотний проект покликаний зменшити кількість інсультів та їх наслідків.

Олена Качан, головний терапевт обласного управління охорони здоров’я:

- Що досягли ми пілотним проектом? Це зменшення кількості інсультів, зменшення кількості звертань до швидкої допомоги. Тобто населення має змогу прийти до аптеки і придбати препарат за меншою ціною. Сьогодні  препарати, на жаль, недешеві. І тому коли  є недоступність до наших препаратів, то вони не йдуть до лікарів, не приймають даних препаратів,  тому ми маємо великі ускладнення.

Під час конференції ж лікарі поділилися своїм  досвідом, новими напрацюваннями та планами, адже є й приємні звістки – медики очікують на допомогу від Світового банку.

Вікторія Підлісна, голова обласного терапевтичного товариства:

- Це повинна бути сучасна, вдосконалена апаратура.  Це можуть бути транспортні засоби. Таким чином ми зможемо  на вищий щабель підняти  рівень кардіології, терапії  і це буде величезний крок вперед.

Допомогу  планують отримати  на початку 2016 року. Медики запевняють, що кваліфікованих кадрів для боротьби з кардіозахворюваннями в них вистачає, залишилося лише покращити матеріальну базу. 

Схожі статті