+380673870816 +380673870816

На Рівненській АЕС встановлено перше обладнання комплексу з переробки радіоактивних відходів

Представники Єврокомісії, Спільного офісу підтримки проектів TACIS (JSO), Спільного дослідного центру (JRC) та фірм-виробників обладнання взяли участь у приймально-здавальних випробуваннях перших установок комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (КПРВ) на Рівненській АЕС. 

Роботу в рамках проекту міжнародної технічної допомоги TACIS «Створення комплексу з переробки РАВ» розпочато на РАЕС у 2006 році. Поточного року, після отримання погодження Кабінету Міністрів України та дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції, будівництво комплексу вступило в активну фазу. У відповідності до розробленого Київським інститутом «Енергопроект» проекту будівництво комплексу триватиме впродовж 18 місяців. Про це повідомила прес-служба Рівненської АЕС.

Днями проведені випробування змонтованих установок, це – установка фрагментації та сортування і установка суперпресування, виробником яких є німецька фірма NUKEM. Керівник проекту від Єврокомісії Хенк Ван Рій зауважив на тому, що ЄС зацікавлений у підвищенні безпеки ядерних об’єктів в Україні, тому ЄК реалізовує тут низку спільних проектів. «У цьому контексті Рівненська АЕС демонструє хороший приклад», - зазначив Ван Рій під час зустрічі з генеральним директором ВП РАЕС Павлом Павлишиним.

[[textbanner]]

Спеціальною комісією на чолі з Павлом Лашевичем, директором з ядерної та радіаційної безпеки ДП «НАЕК «Енергоатом», проведені випробування визнані успішними. Директор департаменту поводження з РАВ Компанії Людмила Близнюкова відмітила високу якість встановленого обладнання та кваліфікованість та відповідальність експлуатаційного персоналу.

На черзі завершення монтажу ще однієї установки – установки вилучення відходів із сховищ твердих РАВ, обладнання якої також поставлено в рамках проекту TACIS. На початок грудня заплановані випробування цього обладнання французької фірми ONET.

«Введення в експлуатацію комплексу сприятиме безпеці атомної електростанції та вирішить питання переробки РАВ, які вже накопичені та які утворюються в процесі експлуатації РАЕС", - підкреслив Сергій Куроєдов. - «Набраний хороший темп робіт, а це дає впевненість у введенні комплексу в дію у другій половині 2015 року».

Схожі статті