+380673870816 +380673870816

Школярі Рівного вивчатимуть генетику та селекцію у новенькій лабораторії (ВІДЕО)

У Рівному відкрили лабораторію генетики та селекції  на базі Малої академії наук. Багатий рослинний світ досліджуватимуть там  переважно учні загальноосвітніх навчальних закладів  Рівного.

Вплив різних видів розмноження  на сортові особливості рослин  нині досліджує дев’ятикласниця Анастасія. Під прицілом юного науковця-селекціонера фіалки. Дівчина робить досліди в новенькій лабораторії  і чекає на їх результати.

Анастасія Шаповал, учениця  Рівненської МАН:

- Ми висаджували фіалки по одному листочку. Висаджували в землю, мох, водичку, марганцівку. Найкращі результати дають фіалки вирощені в мохові, в них листочки здорові, яскраві. Поки бачимо, що вони найкращі.

Нові дослідження, виведення кращого сорту рослини, зокрема й  поліпшення продуктивності  або врожайності – цим  і не тільки займатимуться молоді селекціонери разом з провідними науковцями. Для Малої академії наук такий центр досліджень є довгоочікуваним кроком вперед у розвитку, - каже дирекція.

Олександр Андрєєв, директор Рівненської МАН:

- Далеко не в кожних МАН є такі лабораторії і не у всіх наукових центрах сильно розвиваються ці напрямки. Ми можемо  дати можливість нашим учням розвиватися в напрямку генетики і селекції. Це важливо.

Провідні спеціалісти  допомагатимуть талановитій молоді заглибитись у дивовижний світ селекції і зробити свої відкриття в рослинному розмаїтті.

Олена Лазар, керівник лабораторії генетики та селекції:

- Діти на даний момент працюють  над деякими темами – це вивчення помідор. Наприклад,  береться з материнської рослини корінець, пускається коріння і за допомогою реактивів ми збільшуємо кількість хромосом. Що це дасть? Збільшення плоду. Це досить ефективно.

Нині в лабораторії працює 20 учнів. У планах і розширення  аудиторії, що проводитиме дослідження,  також доукоплектація лабораторії  та  запровадження нових методів  роботи. Таких як, наприклад,  мікроклонування. Таке вирощування дасть можливість отримувати безвірусну, здорову рослину. В лабораторії кажуть, що напрямок селекції та генетики нині є дуже важливим для України, тому  необхідно його розвивати, особливо з молодим і зацікавленим в цьому поколінням.

Схожі статті