+380673870816 +380673870816

У Рівному громадські активісти розмірковували як викорінити корупцію в Україні (ВІДЕО)

Як викорінити корупцію в Україні? Над цим питанням мізкували сьогодні громадські активісти в Рівному. Загалом, експерти заявляють,  що першочерговими антикорупційними реформами в Україні мають стати  незалежна діяльність антикорупційного бюро, регулювання політики конфлікту інтересів та імплементація, себто запровадження  Антикорупційної  стратегії України.  

Україна займає 144 місце в світі за рівнем  поширення корупції.  В цьому рейтингу наша держава розташувалася поруч з Новою Гвінеєю, Нігерією, Папуа та  Іраном. Представників громадських організацій найбільше турбує рівень корупції серед високопосадовців. Так, під час моніторингу  організація «Transparency International Україна» виявила, що із 405 перевірених високопосадовців  69  ведуть спосіб життя, який у кілька разів перевищує  їх офіційні доходи.

Анатолій Стоян, адміністративний директор ГО «Transparency International Україна»:

- Наші громадські активісти, волонтери дивилися на декларацію на запит згідно Закону про доступ до публічної інформації і звіряли їх стиль життя. І бачили, що не все високопосадовці показали в майнових деклараціях. Зокрема, такий відомий екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Ставицький, в нього в 300 разів перевищував  рівень життя за задекларовані статки.

Після Революції Гідності громадський сектор отримав унікальний шанс впливати на законодавчі зміни в державі. Так, громадським та міжнародним експертам вдалося за 9 місяців розробити законопроекти, які покликані реанімувати Україну від корумпованості.  Новий антикорупційний пакет Верховна Рада  минулого скликання  все ж  прийняла.  Нині він вже підписаний Президентом. Проте, запровадити написане в дію -  найбільша складність.

Ігор Шевляков,  експерт ГО «Інститут публічної політики»:

- Потрібно запровадити електронний реєстр декларацій про майно і доходи всіх чиновників.  На даний  момент його не існує. Крім того, потрібно створити два спеціалізовані  антикорупційні органи.  Потрібно створити ці два органи фактично на  рівному місці – це і матеріальна база, кадрові призначення, процедура їх роботи. Звичайно, на це потрібен час, тому більшість антикорупційного законодавства запрацює на весні 2015 року.

Активісти придумали ще один, більш локальний метод боротьби з корупцією.  Вони пропонують і простим громадянам,  і високопосадовцям підписувати декларацію  про намір не брати та  не давати хабарів.

Олена Гула, член правління ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»:

- Активісти нашого руху розробили ось таку декларацію, яка має назву «Декларація доброчесності», яку може підписати кожен бажаючий. Вона проголошує, що  я в своєму особистому та професійному житті  не буду давати та брати хабарів. Таке зобов’язання перед собою та суспільством, звичайно, ми не можемо проконтролювати, але це індикатор нашої власної совісті.

За два місяці вже близько 700 чоловік підписали таку декларацію. Це люди різного віку, професій та навіть представники владних структур, - кажуть активісти.  Цю ж декларацію  вони проситимуть підписати депутатів Верховної Ради нового скликання і сподіватимуться на їх добропорядність та совість.

Схожі статті