+380673870816 +380673870816

На Рівненщині раніше терміну народжується понад тисяча діток в рік (ВІДЕО)

Шанс на життя або надія батьків недоношених малюків. Майже чверть століття тому у дітей, які з’явилися на світ раніше терміну фактично таких шансів не було. Через 20 років ситуація кардинально змінилися. Зараз у світі лікарі виходжують новонароджених із вагою навіть 350 грамів. На Рівненщині раніше терміну народжується понад тисяча діток за один рік. Із них більше трьохсот виходжують в обласній дитячій лікарні. Саме тут сьогодні з  нагоди Всесвітнього дня недоношеної дитини для мікро-малюків вперше у Рівному влаштували свято. 

Із вагою у 900 грамів на світ з’явилися Наполеон Бонапарт, Леонардо да Вінчі, трішки більше при народженні важили Ньютон та Вівальді. Втім із розвитком сучасної медицини нині у світі виходжують навіть 350-грамових малюків. Рятували лікарі й діток зі ще меншою вагою.

Олександр Шевчук, головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров'я ОДА з неонатології:

- Сама менша дитина, яку виходили, була у Сполучених Штатах це 290 грамів. І наскільки мені відомо, там вона нормально розвивається. 

Кожна десята дитина, яка народжується у світі, недоношена. Щороку це близько 15 мільйонів малюків. Зокрема на Рівненщині раніше терміну з’являється  понад 1000 діток.

Олександр Шевчук, головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров'я ОДА з неонатології:

- Недоношені діти розподіляються на дітей з критично низькою вагою тіла, це діти менше кілограма. В минулому році народилося 46 дітей з масою менше кілограма, в позаминулому – 37 дітей. Діти із низькою масою тіла -  це при народженні менше, аніж 1,5 кілограма. В основному зараз весь світ приділяє увагу цій групі дітей. 630 та 650 грамів  – це дві дитини, які в нас були самі менші. Доля цих дітей нічим не відрізняється від дітей, які народилися доношеними.

Народився недоношеним та важив лише трішки більше кілограма і Данилко. Хлопчику лише півроку, втім половину свого життя він провів на лікарняному ліжку. 

Ярослава Яковець, мама:

- Він півтора місяця в інкубаторі лежав. Був довго на дихальному апараті, бо в нас були нерозкриті легені. Дорогі ліки потрібні були, нам допомагали всі рідні і близькі, волонтери. Дуже багато потрібно було фінансів.

Усі витрати, аби виходити недоношене дитя зазвичай лягають на плечі батьків, констатують і медики. На жаль, у лікарнях області подекуди бракує навіть необхідного обладнання. 

Олександр Шевчук, головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров'я ОДА з неонатології:

- Це апарати штучної вентиляції легенів. У  нас їх немає і райони не в змозі їх закупити. Це обладнання і в нашій обласній дитячій лікарні. Ми забезпечені на 30% від потреби. Відділенню інтенсивної терапії бракує так званих робочих місць, які включають в себе апарат штучної вентиляції легенів, сучасні інкубатори, сучасні моніторні системи спостереження. Вони є, але є в дуже малій кількості. На даний час відділення реанімації, яке розраховане на 12 ліжок, є тільки 7 робочих місць, де можуть прийняти на лікування лише 7 дітей важкохворих.

Закупити ж для обласної дитячої лікарні апарат штучної вентиляції легень планувала влада краю. Однак, через законодавчу недолугість, каже начальник управління охорони здоров’я області Юрій Осіпчук, зробити це так і не вдалося.

Юрій Осіпчук, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Зриваються торги, зривається тендер по закупівлі апарату штучної вентиляції легень. Та і з перепадом курсу долара ця закупівля кожен раз ставиться під питання.

Та попри всі проблеми, на Рівненщині роблять все можливе, аби врятувати передчасно народжених.  Нині в обласній лікарні влаштували свято з нагоди Всесвітнього дня недоношеної дитини, який називають ще «Днем білих пелюсток».

Анна Вініченко, організатор:

- 17 листопада в усьому світі з 2009 року відзначають День недоношеного малюка. У зв’язку з цим у Рівному вперше проводиться відповідний захід «День малюка» для того, аби зробити акцент на проблемі виходжування недоношених дітей.

На свято малюка завітали декілька десятків мам із дітлахами, які народилися недоношеними. Дивлячись у ці янгольські обличчя, нині й не скажеш, що на світ вони з’явилися раніше терміну. Хоча батьки зізнаються, виходити малечу було нелегко.

Схожі статті