+380673870816 +380673870816

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія ініціює створення 30-кілометрової буферної зони, щоб зупинити АЧС

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія України (ДНПК) ініціює створення 30-кілометрової буферної зони, вільної від поголів'я свиней, на кордоні з Росією та Білоруссю.  Про це повідомила прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.

Цей захід ДНПК вважає необхідним для того, щоб не допустити поширення вірусу африканської чуми свиней (АЧС) в Україні. І дане питання було розглянуте під час засідання комісії  вчора.

Члени комісії також виступили за збереження підрозділів ветеринарної міліції у складі Міністерства внутрішніх справ, які планується ліквідувати під час реформування відомства. Крім того, ДНПК прийняла рішення заборонити використання, вивезення та обіг кукурудзи, зібраної в зоні захисту і спостереження за АЧС для годівлі свиней без термічної обробки, що гарантує знищення збудника.

[[textbanner]]

Учасники комісії також відзначили існування загрози спалаху АЧС на Сході України, де кордон із Росією не контролюється. Раніше повідомлялося, що в Україні висока ймовірність нових спалахів африканської чуми свиней.

Починаючи від кінця серпня, у Чернігівській області фіксуються випадки падежу свиней через АЧС, у тому числі і в домогосподарствах. На початку листопада в області були виявлені 14 туш диких свиней, які, як показали лабораторні дослідження, загинули від АЧС. У січні-лютому поточного року спалах АЧС сталася у Луганській області. Вперше випадки падежу тварин від АЧС в Україні були зафіксовані у 2012 році в Запорізькій області.

Довідка: Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщей та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине.

Схожі статті