+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини та представники різних служб розповіли про вирішення соціально-побутових питань громадян зі Сходу (ВІДЕО)

Як живеться переселенцям зі Сходу та Криму на Рівненщині? Про  умови їх побуту, соціальні допомоги, працевлаштування та багато іншого розповіли під час прес-конференції рятувальники краю спільно з представниками усіх задіяних до цього процесу управлінь. 

Ще на початку літа в області почав діяти координаційний центр, що займається питанням житла переселенців та забезпечення їх необхідними соцвиплатами.  До його структури увійшли 25 різноманітних служб і управлінь. За цей час спільними зусиллями вдалось розселити на Рівненщині чималу кількість переселенців.

Олександр Мохрик, заступник начальника управління  ГУ ДСНС у Рівненській області:

- На данний час в Рівненську область прибуло 2500 переселенців. З них 870 дітей. Переселенці продовжують перебувати. Нині Рівненщина ще готова прийняти порядка 600 людей на 36 об’єктів. Це якщо ось вже зараз приїдуть 600 чоловік, то ми готові їх прийняти.

Нині ж усіх, хто приїздить з Криму, Луганської та Донецької областей розселяють у райони краю. Житло переселенцям надають безкоштовно. А майже 800 пенсіонерам вже виплачують пенсії.

Тетяна Панащук, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- На сьогодні в нас вже пенсіоновано по Донецькій області 406 осіб, 366 вже платиться пенсія, 12 повернулися назад. По Луганській області прийнято 285 осіб, з них 260 вже на пенсійному обліку, повернулися 3 особи.

Що ж до осіб працездатного віку, питанням забезпечення їх роботою займається обласний центр зайнятості. Нині його фахівці вже працевлаштували 78 людей, ще 10 проходять навчання у профільному центрі, 10 працюють на громадських роботах. Проте, далеко не усі переселенці прагнуть знайти роботу, - зазначають фахівці.

Іван Ткачук, директор Рівненського обласного центру зайнятості:

- Людина працездатного віку, яка стоїть на обліку і отримує допомогу, через кожні 2 місяці, якщо вона не буде бажати знайти роботу, то буде отримувати в два рази менше. Це робиться для того, аби людина працездатного віку не стояла на обліку, а йшла і шукала собі роботу та працювала.

Допомагають переселенцям і в управлінні соцзахисту населення. Сюди звертаються сім’ї за адресною матеріальною допомогою.

Наталія Момотюк, головний спеціаліст відділу соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА:

- На сьогодні уже звернулось 662 сім’ї, з них для 619 призначено допомогу. 10 сім’ям було відмовлено. Причина відмов - наявність житла поза межами території АТО, наявність депозитів, що перевищують 10 прожиткових мінімумів та наявність більше двох автомобілів.

А ось питання забезпечення переселенців одягом, продуктами харчування та засобами гігієни лягло на плечі волонтерів. Проте, за словами фахівців центру, нині для людей, які вимушено покинули свої домівки, робиться усе, аби надати їм хоча б мінімум від потреб. А це робота та житло придатне до використання в осінньо-зимовий період. 

Схожі статті