+380673870816 +380673870816

На Рівненщині відновлюють військову техніку (ВІДЕО)

Все для фронту. Все для перемоги. Настав «зоряний час» і для бойової техніки, яка понад 20 років простояла просто неба. На Рівненщині розконсервовують армійську техніку. Привести її у бойову готовність військовим допомагають звичайні люди. Відновлюють важку бронетехніку навіть жінки та студенти.

Ще тиждень і ось ця самохідна артилерійська установка із квітковою назвою «Піон» буде у повній бойовій готовності, - прогнозує пан Володимир. Над нею чоловік чаклує вже більше 10 днів.

Володимир, механік-водій:

- Багато років стояла техніка під відкритим небом і от ми повністю розбираємо двигун, паливні насоси, труби, проводи, повністю все. Кожну гайку знімаємо і складаємо назад, тому що нам на ній воювати.

За оцінкою Шепетівського ремонтного заводу, аби відремонтувати одного «Піона» потрібно близько двох мільйонів гривень. Втім на цій артилерійській базі на таку потребу витрачають у десять разів менше, - каже командир військової частини Вадим Рудніцький. Нині вони привели у бойову готовність вже чотири «Піони». Зараз їх міць випробовують на полігоні, далі вони попрямують на Донбас.

Вадим Рудніцький, командир військової частини:

- Даний об’єкт призначений для вогневого враження цілей на дальності до 45 кілометрів скупчення військ, скупчення складів з боєприпасами, скупчення артилерії на вогневій позиції, можливо якихось літальних апаратів на площадках. Також даний об’єкт дозволить, якщо порушать перемир’я, досягати ті вогневі об’єкти, які порушують власне перемир’я.

Не лише молитвами, а й своєю працею допомагають українській армії і рівненські жінки. Пліч-о-пліч із чоловіками вони ремонтують військову техніку. Крутять болти та гайки, зачищають та фарбують.

Світлана, рівнянка:

- В даний момент працюємо над машиною БМ-21. Ми її розконсервовуємо, знімаємо замазку, зачищаємо, готуємо до фарбування. Хто як не ми будемо допомагати ще для нашої армії. Ми хоч і жінки, але теж маємо своїх дітей і думаємо про їхнє майбутнє.

Допомагають ремонтувати військову техніку і студенти. Четвертокурсник Василь вже п’ятий день замість того, аби гризти граніт науки, працює тут не покладаючи рук.

Василь, студент НУВГП:

- Це пристрій, який повертає міномет в початкове положення, тобто при вистрілі він компенсує те навантаження, яке дає вистріл. За тиждень ми відновили 6 мінометів, 2 Б-11.

А ось це машина вогневого прикриття. Її за наказом зверху розробили самі військові тут, на місці. За яким принципом вона працює демонструє сам командир.

Вадим Рудніцький, командир військової частини:

- Стрілок знаходиться в ось такому положенні. Виконує вогневу задачу з борта і в напрямку на 45 градусів. Крім того він може зніматися і після зйому кулеметник використовує коробки, які в нього є тут і може виконувати бойову задачу поза машиною.

Вдосконалили рівненські військові й транспортну машину для перевезення ракет. Замість 2 великих, тепер вона транспортує 80 маленьких. У порівнянні з іншими – це вдвічі більше.

Вадим Рудніцький, командир військової частини:

- Нашим технічним відділом було розроблено креслення і ми розмістили тут 4 стелажі для розміщення ракет для комплексу БМ-21 «Град». Один стелаж вміщає 20 ракет. 2 відповідно – це повний залп. Якщо звичайна транспортна машина ввозить на один залп, то ця зможе возити на два.

Нині на цій артилерійській базі військову техніку відновлює 250 працівників. Чимало з них із центру зайнятості. Ще близько півсотні людей теж готові до праці. Зараз для них обласна влада шукає дах над головою.

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради:

- Є люди із північних районів Сарненщини і так далі, які готові приїхати працювати, але вони мають десь жити. Ми взяли один із інтернатів, який у нас є поряд і зараз там ми робимо легенький ремонт, тому що там був один поверх, який не використовувався. Ми робимо там зараз косметичний ремонт. 

Роботи над відновленням бойової техніки тут ще не початий край. Втім військові запевняють, працюють, як можуть. Переважно щотижня вони відправляють декілька одиниць на Схід. Втім насамперед випробовують її на полігонах, аби не підвела в бою. Ремонтують тут і техніку, яка вже встигла побувати у зоні АТО.

Схожі статті