+380673870816 +380673870816

Існує загроза забруднення річки Горинь поблизу Рівного

Така ситуація виникне, якщо обласна рада не надасть дозволу на користування надрами з метою видобування підземних вод на ділянці Рубче (Рівненський район). Про це попередили представники ПАТ «Рівнеазот» заступника голови обласної ради Степана Павлюка під час робочої зустрічі. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

Як  вже повідомлялося, на пленарному засіданні обласної ради  3 жовтня депутати відмовили у наданні надр у користування ПАТ «Рівнеазот» з метою видобування технічних підземних вод на ділянці «Рубче» Хотинського родовища у Рівненському районі. Тоді перед депутатами виступив начальник департаменту екології та природних ресурсів Валентин Дудка, який вважає неприпустимим використовувати воду з підземних родовищ для технічних потреб. Натомість представники підприємства не змогли чітко обґрунтувати та пояснити обласним обранцям необхідність такого рішення.

[[textbanner]]

Лише після сесії до обласної ради звернулись представники Рівнеазоту та під час зустрічі з заступником голови облради Степаном Павлюком надали всі пояснення.

Всім відомо, що поблизу підприємства накопичено гори відходів хімічного виробництва. На даний час там скупчено біля 15 мільйонів тонн фосфогіпсу. З часом ці шкідливі відходи просочуються у ґрунтові води та природним шляхом потрапляють у річку Горинь. Щоб не забруднювати основну водну артерію області, ще у 1998 році поблизу відвалів підприємством побудована та обслуговується очисна станція, яка запобігає потраплянню в річку концентрованих забруднених відходів. Але для її діяльності необхідна вода, яку ще з тих часів видобувають з підземного родовища. Тобто на даний час родовище експлуатується, лише закінчився термін дії дозвільних документів на здійснення водозабору, які слід поновити. Обласна рада є лише однією із установ, які надають погодження, інші ж установи всі необхідні погодження та дозволи надали.

Окрім того, вода з підземного родовища, дозвіл на видобування якої просить надати «Рівнеазот», не є питною, адже родовище розташоване поблизу відвалів фосфогіпсу і шкідливі речовини потрапляють також до нього. Про це також свідчить проведена експертиза води з родовища. Таким чином, якщо обласна рада не надасть погодження на видобування підземних вод, очисна станція вимушена буде припинити роботу, наслідком чого буде забруднення річки Горинь, - стверджують представники «Рівнеазоту».

-  Зазначене питання можна вирішити лише на сесії обласної ради. Обговорення важливих питань проводиться відкрито, тож для прийняття правильного рішення депутати повинні знати та врахувати всі точки зору. Ми зробимо все від нас залежне, щоб не сталось екологічної катастрофи. Але ви, як ініціатори, повинні депутатам обґрунтувати та пояснити всі наслідки такого рішення. А це питання ми повторно внесемо на розгляд наступної сесії обласної ради, - пообіцяв заявникам Степан Павлюк.

Схожі статті