+380673870816 +380673870816

Як голосують рівняни: серцем чи розумом? (ВІДЕО)

Популізм називають четвертою бідою України після дурнів, доріг та Росії. Втім більшість українців на цю проблему закривають очі або ж навіть не знають про неї, - кажуть експерти. Напередодні парламентських виборів наші журналісти вирішили поцікавитися у рівнян, що таке популізм і з чим його їдять. А також дізнатися у фахівців як виявити популіста. 

Вони працюють як Дід Мороз, тільки під час виборів, дають пусті обіцянки і ніколи нічого не конкретизують. А зі своїми виборцями спілкуються переважно із білбордів та екранів телевізорів. Явище політичного популізму вже давно інфікувало світ. І Україна не виняток. Сьогодні у нас чи не кожен політик – популіст, - розповідає столичний експерт Інституту демократії та соціального прогресу Богдан Ференс. Із ним ми зв’язалися телефонічно. 

Богдан Ференс,  експерт Інституту демократії та соціального прогресу:

- В Європі, в Європейському Союзі ця проблема теж існує, але перш за все вона сконцентрована на міграційній політиці, на настроях, які стосуються антиєвропейської інтеграції.  В нас він має дещо інше забарвлення. В нас практично всі політичні діячі використовують популізм. Він чисто соціальний.

Грішать популізмом не лише столичні політики, а й рівненські кандидати-мажоритарники, які лише прагнуть потрапити під купол Верховної Ради. Їх передвиборчі програми уважно вивчили опорівці. Кажуть, чи не кожна популістична. 

Анатолій Бондарчук, координатор спостереження ГМ «Опора»:

- Там дуже багато таких загальних фраз, які ніби дійсно хороші, вони говорять про справді потрібні речі, але там немає потрібної конкретики. Ця проблема насправді стосується всіх кандидатів. Когось в більшій мірі, когось в меншій. Якщо говорити про ще одну таку цікаву тенденцію, то в програмах кандидатів немає тих комітетів, в яких вони хочуть працювати.

Та рівняни на передвиборчу програму кандидатів уваги практично не звертають. Більшість голосує серцем. За того, хто подобається. 

Бліц:

- Ото він мені подобається, а решта всі брешуть. І це все.

- Обираю кандидата того, до якого я найближче знаходжуся у фізичному плані, якщо можна так сказати. Якщо знаю, що 10 номерів знайомих у нього є, тоді його і обираю.

- Я навіть не знаю, що вам сказати. В кожного свій погляд на це все. Дивлячись з якої сторони і як думати. 

Про саме  явище популізму більшість рівнян ні сном, ні духом. 

Бліц:

- Що таке популізм не знаю. Це мабуть дуже така відкритість. Я  навіть не скажу вам.

- Не знаю.

- Навіть і не знаю і на думку теж нічого не приходить.

- Це коли людина робить все, аби підвищити свій рівень в очах інших людей не тому, що вона вважає, що це правильно, а заради думки інших.

- Якщо людина декларує одні цінності, а по факту це просто пусті слова, то ось це як мінімум популізм. Локшину, яку вішають виборцям наші без 5-ти хвилин народні обранці, як мінімум це робити гріх.

Розпізнати популіста не складно. Варто бути просто уважнішим та навчитися аналізувати слова тих, хто прагне до влади. 

Богдан Ференс,  експерт Інституту демократії та соціального прогресу:

- Не солодкі обіцянки, а конкретно, якщо покращити життя чи встановити мир, чи завершити процес інтеграції, то яким чином, за рахунок яких засобів, за допомогою яких інструментів, тобто ці питання виборець повинен ставити як тільки він собі поставив усвідомлено, а також своїм близьким допоміг, своїм прикладом допомагати виявляти популізм.

Тож нині українці мають визначитися за кого голосувати 26 жовтня. Чи знову вірити на слово пустим обіцянкам політиків, чи перевірити їх слова та зробити вибір відповідально. 

Схожі статті