+380673870816 +380673870816

На Рівненщині обговорили умови життя переселенців зі Сходу та Криму (ВІДЕО)

Доля вимушених переселенців на Рівненщині.  Умови їх життя сьогодні  обговорили під час засідання регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій. 

На Рівненщині нині перебуває понад дві тисячі вимушених переселенців зі Сходу та Криму. Обласні  чиновники неодноразово подавали звернення  в Кабінет Міністрів та Адміністрацію Президента щодо покращення умов життя  біженців  і нарешті їм дали відповідь.

Олександр Савчук, заступник голови облдержадміністрації:

- Досить приємно те, що наші пропозиції були розглянуті і було прийнято рішення і прийшла відповідь, з якою  я вас зараз ознайомлю. Про надання внутрішньої допомоги переміщених осіб з окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції для покриття виплат на проживання,  в том числі житлово-комунальних послуг, яким передбачено надання грошової допомоги в таких розмірах – для непрацездатних осіб - пенсіонери, інваліди, діти 884 гривні на одну особу; для працездатних – 442 гривні на одну особу, члена сім’ї.  

Велику допомогу потерпілим надають волонтери.  Без їх милосердя переселенцям було б скрутно, - зазначають чиновники. 

Олександр Савчук, заступник голови облдержадміністрації:

- Хочу нагадати, що наші волонтери, здебільшого це релігійні організації,  вони з перших днів надають гуманітарну допомогу, завозять її в зону АТО для мирних громадян,  в тому числі для військовослужбовців. Разом з тим направляють бригади, будівельні матеріали,  там проводять ремонт дахів, квартир за свій рахунок, не беручи у місцевого населення ні копійки.

Свою допомогу людям надають і рятувальники.

Василь Стоєцький, заступник голови ДСНС України:

- Організована робота 15 центральних органів виконавчої влади, які входять у склад штабу. Всі робочі групи працюють практично цілодобово без вихідних на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій в кризовому залі. Відпрацьовують усі звернення, ситуації, які виникають в тій чи іншій області.

У департаменті соціального захисту говорять, що ведуть повний облік осіб, які прибувають в область. Крім того,  до них звертаються й за виплатою допомоги.

Олексій Янчевський, перший заступник  директора департаменту соціального захисту громадян:

- Із всіх прибулих на сьогоднішній день за виплатою компенсацій звернулися 233 особи, з них 68 осіб вже забезпечено виплатою, 60 прийнято рішення про продовження виплат і 84 – призначення триває,  24 відмовилися від виплати допомоги. 

Що ж до працевлаштування переселенців, то тут  не без проблем, - кажуть представники центру зайнятості. Вакансії та зарплата не співпадає з тою, яку люди отримували у своїх містах. Тому охочих працювати за мінімальну плату не так багато. 

Схожі статті