+380673870816 +380673870816

По сільрадах Рівненщини розповсюджують списки осіб, які утримують хворих на лейкоз корів

Ситуація з лейкозом великої рогатої худоби у 89 сільгосппідприємствах області – благополучна. Разом з тим, проблема актуальна в індивідуальних підсобних господарствах, особливо в північних районах Рівненщини, розповіли фахівці обласної ветеринарної служби. 

Так, нині в приватному секторі утримується 95 тисяч корів. Разом з тим, трохи більше одного відсотка тварин - хворі на лейкоз. Так, у Дубровицькому районі утримується 436 корів хворих на лейкоз. Трохи менше у Сарненському – 211 тварин, Зарічненському – 191 та Рокитнівському - 70. На Володимиреччині залишилося 49 голів з лейкозом.

Тим часом ветеринари Рівненщини попереджають: збудник лейкозу великої рогатої худоби має генетичну спорідненість з вірусом лейкозу людини. Відтак людям пити молоко ураженої тварини не рекомендують, бо вірус, живучи в організмі корови, виділяє продукти життєдіяльності, що є канцерогенами, які найбільше акумулюються у молоці, можуть спричиняти ракові захворювання і особливо небезпечні для дітей.

[[textbanner]]

Разом з тим, окремі господарники не свідомо ставляться до цього й не поспішають збувати хвору худобу. Деякі селяни не спроможні купити здорову корову на заміну хворої. В більшості ж випадків, люди купують ВРХ, не провівши попередньо дослідження на лейкоз. В результаті є випадки, коли тварина є хворою, що виявляється пізніше при планових дослідженнях.

Відтак, аби стабілізувати ситуацію, службою ветеринарної медицини Рівненщини  проводиться діагностична робота по виявленню захворювання у тварин. Ведеться роз’яснювальна робота серед власників, які утримують корів, щодо обов’язкової здачі хворих тварин на забій. Надалі формуються списки власників цієї ВРХ, які направляються головам сільських рад та на молокоприймальні пункти з метою недопущення здачі молока від хворих корів.

Схожі статті