+380673870816 +380673870816

Депутати облради Рівненщини просять конвертувати валютні кредити в гривню

І вимагають врегулювання питання щодо мінімізації негативних наслідків інфляції національної валюти для громадян України, які мають невиконані зобов’язання за договорами кредитів у валюті.

З цього приводу було підготовлене відповідне звернення до Верховної Ради України та Президента України. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

Депутатський корпус аргументує свою позицію тим, що через знецінення гривні по відношенню до іноземних валют, значна частина позичальників просто неспроможна розраховуватися за боргами. Депутати апелюють до того, що здебільшого валютними позичальниками є представники середнього класу, актив нашого суспільства. Це громадяни, які забезпечують себе роботою і створюють робочі місця, сплачують податки, споживають значну кількість послуг, у тому числі й банківських, та головне – утримують свою сім'ю. Це – підприємці (середній та дрібний бізнес), працівники банків, адвокати, нотаріуси, менеджери середньої ланки, аудитори, оцінювачі, журналісти, водії та перевізники. Для них – отримання валютного кредиту на купівлю нерухомості або автомобіля було не просто забаганкою, а певним кроком до забезпечення добробуту власної родини. Відтак, в разі, якщо центральна влада не вирішить цю проблему, українське суспільство може вибухнути черговою хвилею невдоволення. 

[[textbanner]]

- Ми пропонуємо конвертувати валютні кредити в гривню по курсу Національного банку України на дату підписання кредитного договору, або розподілити ризики між трьома сторонами: позичальником, банком, Національним банком України з фіксованою відсотковою ставкою, не вищою ніж на момент підписання кредитного договору. Крім цього необхідно провести повне списання банками всіх штрафних санкцій позичальникам, починаючи з 2009 року та розробити лояльну для позичальників програму доступної реструктуризації заборгованості та «кредитних канікул», - коментує рішення депутатського корпусу голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов. 

Серед іншого, депутати просять внести зміни до Податкового кодексу України, встановивши, що прощення боргу за кредитними договорами, звільнення позичальників від виплат будь-яких штрафних санкцій за несвоєчасне виконання умов кредитних договорів, не є додатковим благом та не підлягає оподаткуванню. А також компенсувати за рахунок держави валютний ризик позичальникам, які брали кредити на лікування, та сім'ям позичальників, які втратили працездатність чи померли.

Схожі статті