+380673870816 +380673870816

У Рівному продовжують надавати допомогу учасникам АТО та їх родинам ((ВІДЕО)

Психологічна реабілітація. У Рівному продовжують надавати допомогу учасникам АТО та їх родинам. Роблять це активісти  «Психологічної служби Майдану» за адресою Словацького, 3-а на волонтерських засадах.  

21-річний Юрій  із зони АТО повернувся з пораненнями. Військові дії там повністю перевернули свідомість юнака і залишили свої чорні відбитки. Проте, розраду хлопець знайшов не в чарці і не в забутті.

Юрій, учасник АТО:

- Багато запам’ятовується і дійсно потрібні люди, яким можна було все розказати. На психологічному рівні я вважаю, що не треба це все в собі тримати, інші вважають, що з алкоголем це все пройде. Я зрозумів, що треба звернутися до психолога.

Психологічну допомогу  учасникам АТО та їх рідним надають кваліфіковані спеціалісти у Рівному. Вони працюють на волонтерських засадах як в офісі, так і у військовому шпиталі.  Серед функцій - інформаційна робота, усі види індивідуальної психологічної допомоги, консультації та пошуки нових видів співпраць, аби допомогти якомога більшій кількості людей.

Ольга Яковлєва, психолог:

- Ми поєднуємо різні техніки. Використовуємо ізотерапію, тілесну терапію. Це глибоко ресурсна робота.

Події, що відбуваються на Сході, фахівці образно називають ураганом, він  накриває нас психологічно та емоційно.  І що найгірше, ті  герої, які повертаються  із зони АТО, більше не бояться смерті, але їм страшно жити далі. 

Ольга Нагаль, психолог:

- Страх – базова захисна функція, вона  втрачена.  Він не боїться, але страшно жити. Історія психології описує такі синдроми - військовий синдром, в’єтнамський. І наше суспільство прекрасно знає афганців. Люди, які пройшли війну і не вилікувалися.

Нині рівненські психологи шукають таких самих волонтерів для співпраці, не вистачає, кажуть, і спонсорів.

Ольга Яковлєва, психолог:

- Зараз ми шукаємо фінансування. Виходимо на рівень облдержадміністрації, обласної ради, спілки підприємців. В нас буде напрямок роботи з волонтерами  - це студенти, люди, які не мають професійної освіти, але хочуть допомагати.

Допомогу нашим сміливцям потрібно надавати вчасно, аби не допустити розвитку посттравматичного  синдрому, - переконують фахівці. В середньому спеціалісти підрахували, що  на повну психологічну реабілітацію та адаптацію до життя учасника бойових дій потрібно близько 15 років. То ж часу зволікати немає. 

Схожі статті