+380673870816 +380673870816

Рівненському військовому шпиталю подарували унікальний прилад дерматом (ВІДЕО)

Його із рук в руки сьогодні начальнику медустанови Олексію Кльонову передав тернопільський лікар-винахідник Андрій Ковальчук. Апарат вартістю 6 тисяч гривень тепер допомагатиме відновлювати здоров’я бійців, які під час бойових дій на Сході отримали опіки. 

Цей прилад називається дерматом. Призначений він для проведення хірургічних операцій, які дозволяють знімати та пересаджувати на пошкоджені ділянки шар шкіри товщиною від одної десятої міліметра. Нині такий з’явився і у рівненському шпиталі. 

Люфт:

- Це є динамічна система приводу на акумуляторних батареях. Це такий аналог, який для нашого ринку сьогодні не пропонує, а це легендарна ріжуча головка одноразового використання, яка на сьогоднішній день дає можливість лікувати хворих з великою зоною ураження.

Разом із дерматомом передали у шпиталь і десять ріжучих головок. Однією можна провести декілька операцій, щоправда, лише одному хворому. Загалом, від початку бойових дій на Сході пересадки шкіри у рівненському госпіталі потребували десяток бійців. Раніше операції тут робили за допомогою приладу зразка 70-х років. У ньому використовували звичайні леза для гоління. Найтонший шар епітелію, який він міг зрізати, складав аж два десятих міліметра. Останню операцію провели буквально нещодавно. 

Тарас Скрига, начальник травматологічного відділення Рівненського військового госпіталю:

- Це були множинні осколкові поранення після обстрілу «Градом». Множинні поранення верхніх та нижніх кінцівок, були обширні шкіряні дефекти на передпліччі. На жаль, ми не мали того приладу, операцію робили за допомогою нашого старого приладу, якому років і років. Зробили операцію успішно, трансплантати прижилися, нині він одужує.

Отримав військовий шпиталь прилад для зрізання шкіри безкоштовно. Усе завдяки рівненським  волонтерам. Хоча вартує дерматом понад 6 тисяч гривень. Такий самий, тільки американський, в Україні продають взагалі за 12 тисяч, щоправда, доларів. 

Юрій Дюг, координатор волонтерського руху «Допомога армії»:

- Вони переконали його передати цей пристрій у наш рівненський госпіталь безкоштовно, щоб тут теж була можливість рятувати бійців з такими специфічними пораненнями. Він погодився, тому що розуміє наскільки потрібно нині кваліфіковано лікувати бійців.

Олексій Кльонов, начальник Рівненського військового госпіталю:

- Це сучасний апарат і його наявність у нашому закладі це крок вперед. Тому я сподіваюся, що ті хворі, які будуть поступати до нас на стаціонарне лікування і будуть потребувати цього апарату, то він буде використовуватися за призначенням.

Нині дерматом використовують у 12 військових шпиталях України. Щоправда, про державні закупівлі поки мова не йде, - каже винахідник унікального приладу Андрій Ковальчук. Співпрацюють вони виключно із волонтерами.  

Схожі статті