+380673870816 +380673870816

На Рівненщині протягом року міліціонери зафіксували 123 кримінальних порушень у сфері торгівлі людьми (ВІДЕО)

Тіло на продаж. На Рівненщині протягом року міліціонери зафіксували  123 кримінальних порушень у сфері торгівлі людьми. Це й проституція,  розповсюдження порнографічних матеріалів, створення та утримання місць розпусти, підроблення документів та інше.  

Правоохоронні органи цьогоріч внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 123 кримінальних порушень у сфері торгівлі людьми та злочинів проти моралі. Про скоєння злочину оголошено підозру 130 особам, розслідувано та передано до суду 84 справи. 

Ольга Олійник, старший інспектор СЗГ УМВС України в Рівненській області:

- Це було насильне утримання 23 молодих дівчат з Луганської, Рівненської, Миколаївської, Чернігівської  областей.  Їх залучали в боргову кабалу. Вони законно переправляли їх в Республіку Польща та Чехії, де збували власникам нічних клубів. Рішенням суду цих трьох осіб було засуджено до 5 років позбавлення волі.

Нині ситуація більш загострена, розповідають й громадські активісти, через неспокій на Сході  і відповідно наплив біженців та переселенців. 

Лариса Гунько, голова правління ЦПГІ "Чайка":

- Ви знаєте, що не треба далеко ходити. Є випадки масового викрадання, переховування людей.  Залучення неповнолітніх у військові конфлікти. Я думаю, ви бачили ці фото з 14-річними та 15-річними хлопчаками із зброєю в руках, яких примушували брати участь у збройних конфліктах.

Загалом,  завдяки співпраці з міжнародними організаціями волонтерам вдалося надати допомогу більше ніж 220 особам, які за безцінь працювали і на додачу, їх сексуально використовували. Так, експлуатація людей – це не лише сексуальне рабство, констатують фахівці,  це понаднормова робота з порушенням прав людини, примусове сурогатне материнство, продаж людських органів та інше. Враховуючи це, Україна прийняла ряд постанов, які забезпечують надання спеціального статуту постраждалим людям. Для цього потрібно звернутися до найближчого органу місцевої влади і оформити відповідну заяву. Вона буде скерована до Департаменту соціального захисту населення.

Лариса Гунько, голова правління ЦПГІ «Чайка»:

- Якщо вона офіційно хоче отримати статус, вона повинна пройти певні процедури. Це,  по-перше, співбесіду. Тут дається підписка про конфіденційність. За результатами  цього опитування складається план її потреб. Їй пропонують медичні, юридичні послуги, перекваліфікацію, працевлаштування.

У якості  грошової компенсації особа отримує одноразову виплату у вигляді прожиткового мінімуму.  У минулому році на Рівненщині жодна постраждала людина не звернулася за такою допомогою до держави. Волонтери пояснюють, люди або погано поінформовані, або ж бояться розголосу страхіть, які довелося пережити. 

Схожі статті