+380673870816 +380673870816

У Рівному на допрем’єрному показі "Поводиря" режисер Олесь Санін викликав на дуель творців фільму "Плем’я" (ВІДЕО)

Цей фільм називають проривом в українському кінематографі. Режисер Олесь Санін на замовлення Держкіно зняв стрічку про розстріл кобзарів у 1934 році. Над картиною він працював майже 10 років. Світова прем’єра фільму «Поводир або квіти мають очі» відбулася в липні на Одеському Міжнародному кінофестивалі за повного аншлагу. Фільм від України  номінували навіть на «Оскар». Втім це рішення оскарівського комітету викликало обурення  окремих кінокритиків. Скандал Саніна застав у Рівному під час допрем’єрного показу «Поводиря». 

Люфт:

- Поводир - має не тільки водити, він має ще і торбу стерегти, і води принести, і про небезпеку думати. Твої очі – це мої очі.

Фільм Олеся Саніна «Поводир» - це історія американського хлопчика та українського сліпого музиканта. Кінострічка розповідає про харківський з’їзд кобзарів у 30-х роках, який закінчився розстрілом. Усі факти про це старанно знищили НКВДисти. З роками документація зникла з архівів, а свідки тих подій відійшли в інший світ.

Олесь Санін, режисер:

- Історія розповідається очима маленького хлопчика Пітера, він американець. Він разом зі своїм татом приїхав у Харків на тракторний завод, його тато будував перші радянські трактори, а насправді американські. Хлопчик вчився в школі, потім одного разу їм потрібно було з татом поїхати до Москви і на вокзалі тата випадково вбивають, хочуть знайти секретні документи, а хлопчик втікає і стає випадково поводирем одного із бандуристів. Оце історія їх подорожі і всього інакшого.

До створення українського кіно долучилися і рівняни. Зокрема відомий лірник Андрій Ляшук зіграв роль сліпого кобзаря, а письменник Олександр Ірванець написав до фільму сценарій. Над ним послідовно працювали чотири сценаристи. Втім версія Ірванця – остання.

Олександр Ірванець, сценарист, письменник:

- Для театру я працював багато, а от для кіно довелося вперше. В літінституті нам читали якусь сценарну справу, але це було років 30 тому, але я все пригадав, я трішки заліз в літературу і Олесь мені дуже допоміг. Ми з Олесем переписали його з березня по травень 2012 року. За три місяці ми написали повнометражний сценарій 120-хвилинного фільму.

Дісталася Ірванцю у фільмі й роль, щоправда, невелика. В історичній драмі він зіграв писаря НКВС.

Олександр Ірванець, сценарист, письменник:

- Я  там маю репліку, яка складається з трьох слів, тому якоюсь великою акторською роботою я це назвати не можу. Хоча, насправді, якщо дивитися наскрізно, бо там мій герой у трьох епізодах з’являється, то відтворюється такий другорядний образ, такого собі чоловіка, який сидить і пише.

Історичну драму "Поводир» цьогоріч номінував на здобуття найпрестижнішої премії у галузі кінематографу «Оскар» в номінації «Фільм іноземною мовою». Втім із рішенням українського оскарівського комітету не погодилися суперники. Скандал Саніна застав у Рівному під час допрем’єрного показу картини.

Олесь Санін, режисер:

- Я переконаний, що у рішенні оскарівського комітету не було проблем. Я не хочу вступати в дискусії. Єдине, що я можу запропонувати картині «Плем’я» з усією компанією людей, які активно займаються її промоцією і через медіа, я викликаю їх на дуель. Дуель полягає в наступному: в нас є екран і тільки він говорить правду, все інше -  це придумані нами історії. Один екран, один глядач і він має вирішити хто їде на «Оскар».

Своїми враженнями від історичної драми після допрем’єрного показу рівняни активно діляться у соціальних мережах. Переконані, кінострічка варта «Оскара». Картину Саніна називають одним з найкращих українських фільмів.

Люфт:

- Тільки що подивився мабуть найкращий український фільм з усіх, що я бачив. Фільм рівня найкращого світового кінематографу.

У широкий прокат фільм вийде лише в листопаді. Втім насолодитися картиною рівняни можуть впродовж тижня на допрем’єрних показах. Тим паче, на екранах можна побачити і рідні поліські простори, адже кінострічку частково знімали на Рівненщині. 

Люфт:

- А ти знаєш чому квіти завжди повертаються до сонця?

- Ні. 

- Тому що квіти також мають очі.

Схожі статті