+380673870816 +380673870816

До рівненського шпиталю приїхали польські медики, аби ознайомитися з умовами перебування учасників АТО (ВІДЕО)

До рівненського шпиталю приїхали польські медики, аби ознайомитися з умовами перебування учасників АТО та медичним забезпеченням закладу. Перед тим, як провідати на лікарняних ліжках поранених бійців, поспілкувалися і з обласним керівництвом. 

Братня підтримка. Від початку буремних подій в Україні поляки вже неодноразово допомагали українцям як ліками, так і медичним обладнанням та навіть грошима. Зокрема, у травні на лікування поранених на Майдані передали 25 тисяч євро. 

Ришард Вашинські, директор департаменту здоров’я Маршалківського Уряду Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща:

- Гроші були передані, коли ще був Майдан, коли ще не було таких відкритих воєнних дій, які є нині, кошти були для поранених на Майдані. Тепер будемо зосереджувати свою увагу на допомозі пораненим військовослужбовцям в Рівненській області.

Як проходить лікування поранених бійців із зони АТО поляки приїхали подивитися до Рівненського військового шпиталю.

Ришард Вашинські, директор департаменту здоров’я Маршалківського Уряду Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща:

- Ми приїхали, аби познайомитися із ситуацією і напрацювати спільну позицію, як надавати медичну допомогу, особливо в царині медицини катастроф, з огляду на число поранених в зоні АТО.

Нині у рівненському шпиталі перебуває 131 поранений. Загалом від початку бойових дій тут вже пролікували близько 350 бійців. Ліками сьогодні забезпеченні сповна, - розповідає начальник госпіталю Олексій Кльонов. 

Олексій Кльонов, начальник Рівненського військового госпіталю:

- Медикаментами забезпечені завдяки волонтерам, області, департаменту. Але я не знаю скільки буде хлопців ще, а ліки закінчуються дуже швидко. Проте, спрогнозувати скільки ще потрібно медикаментів - я не можу.

Тому зараз найголовніше  це нове обладнання. 

Олексій Кльонов, начальник Рівненського військового госпіталю:

- Стара рентгенустановка, потребуємо портативного апарату УЗІ, плюс декілька кардіографів. Але я не думаю, що вони зможуть чимось суттєвим допомогти, але будь-яка допомога, то є користь для поранених, які лікуються в нас із зони АТО.

На яку братню підтримку з боків поляків нині можуть розраховувати у рівненському шпиталі поки говорити зарано. Адже обладнання, яке потрібне для лікування поранених бійців дороге, його ціна вимірюється мільйонами. 

Схожі статті