+380673870816 +380673870816

Українські військові отримали майже 50 тисяч посібників з правил надання домедичної допомоги

Унікальний посібник з правил надання домедичної допомоги для українських військових, який розробили фахівці Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України спільно з громадським об’єднанням «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги», місяць тому вперше вийшов у світ накладом у 35,5 тисячі екземплярів.  Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я. 

Пізніше методичка додруковувалася, оскільки має неабияку зацікавленість в українських військових, волонтерів та пересічних громадян. На друк кишенькової книжки не витрачено жодної копійки державних коштів, видавництво фінансувалося за кошти громадських організацій та благодійних внесків. 

У виданні в зручному форматі, що узагальнює основні алгоритми надання невідкладної допомоги на полі бою, висвітлений кращий світовий досвід надання догоспітальної допомоги в зонах військових конфліктів, правила користування індивідуальними аптечками, правила транспортування поранених – тобто ті прості рекомендації, що рятують життя наших військових. 

[[textbanner]]

За словами одного із авторів видання, завідувача відділом підготовки інструкторів з надання домедичної допомоги Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Віталія Крилюка, володіння практикою надання догоспітальної медичної допомоги для військових є вкрай необхідним, адже фактично 80 відсотків смертей на полі бою стається від крововтрат. Тому від знань та вмінь надати собі чи товаришу необхідну першу допомогу залежатиме їх життя. 

Нині фактично кожен другий солдат має цю важливу методичку. Окрім того, автори розробили ще й мобільну версію видання, яку можна просто встановити на мобільний телефон, смартфон, планшет чи ноутбук. 

Мобільні версії та електронна версія посібника доступні на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України у розділі «Домедична допомога». До речі, навчальний фільм «Надання домедичної допомоги», розроблений також фахівцями Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України, переглянули майже 18 тисяч користувачів соціальних мереж на сторінці МОЗ України в You Tube.

Схожі статті