+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вшанували 500-річчя битви під Оршею та обговорили новий військовий союз (ВІДЕО)

Ми пам’ятаємо про наші перемоги. На Рівненщині відзначили 500-річчя битви під Оршею. Нагадаємо, у цьому бою війську князя Острозького вдалося здолати московське. Секрет перемоги – допомога сусідніх європейських народів. Цю річницю відзначили у кількох містах – Рівному, Дубно, Острозі. До Острозької академії прибуло чимало делегацій із сусідніх країн. 

500 років тому під Оршею 30-тисячному війську під командуванням князя Костянтина Острозького вдалося перемогти 80-тисячне московське. Усе завдяки взаємодопомозі сусідніх народів. Білоруси, поляки, литовці та українці об’єднали зусилля, аби захиститись від східного агресора. Про те, що історія не просто повторюється, а ще й вчить та надихає нас, неодноразово згадують  учасники святкування річниці. До Острозької академії завітали представники посольств з Республік Польщі та Литви. Білорусь представили мінські опозиціонери. Там цю дату офіційно  не відзначають, попри те, що сама битва відбувалась на їхній території.

Ігор Лалкой, представник білоруської делегації:

- Це вельми важлива дата в нашій історії – перемога над московським військом під Оршею. На великий жаль, у Білорусі святкування цієї дати заборонене і ми раді, що хоча б тут святкують офіційно і дуже раді до вас долучитися у цьому святкуванні.

Форуми, круглі столи та "урочиста академія" у Волинських Афінах. Про легендарні сторінки нашої історії учасники святкування говорять чимало. Велику шану в цей день віддають заслугам Князя Острозького.  За його плечима 35 перемог, а 7 років проведених у російському полоні дали можливість великому полководцю вивчити психологію східного агресора, щоб потім здолати у бою. Відреставрований трон славетного князя  презентували в Острозькому замку, там же відвідувачі могли й помилуватись полотном художника Юрія Нікітіна "Перемога Князя Острозького в битві під Оршею".

Ігор Пасічник, ректор НУ "Острозька академія":

- Саме після цієї битви, князя Острозького Папа Римський називав "Руський сципіон" або величали Олександром Македонським. Тут було осідля князя Острозького, тому зрозуміло, чому тут відбуваються й головні офіційні заходи. Зараз бачте, історія повторюється  і сьогодні в Україні відбувається війна з тим же ворогом. Проте, якраз перемога під Оршою свідчить про те, що високий патріотизм і об’єднані зусилля наших друзів дають підстави говорити, що в цій війні ми теж переможемо.

Спогади про героїчне минуле надихнули сучасників і на конкретні дії. В Острозькій академії обговорили  перспективи створення Балто-Чорноморського альянсу  за участю республік Польщі та Литви. 

Сергій Рибачок, голова Рівненської ОДА:

- Я думаю, що ця угода потрібна всім. Ми бачимо, що багато нині систем колективної безпеки в умовах військової агресії проти України виявились недієвими і можливо нам з нашими сусідами треба об’єднати зусилля і так, як 500 років тому ми давали відкоша усім ворогам, так само і зараз потрібно дати.

Таку ініціативу оформили у вигляді звернення до Президента, також з нею ознайомляться у Міністерстві закордонних справ України. 

Схожі статті