+380673870816 +380673870816

Представники "Кредитного майдану" будуть силою захищати своє майно, якщо їх не почують в столиці (ВІДЕО)

Мітингують, аби бути почутими. Представники "Кредитного майдану"  нещодавно прийшли під стіни столичного Нацбанку та Рівненського відділення фінустанови. Вимога у них незмінна - внести поправки до законопроекту "Про конвертацію валютних кредитів". 

Близько 500 чоловік з усієї України прийшли днями під стіни НБУ. Усі вони мають валютні кредити, які нині не в змозі більше сплачувати. Аби скинути з позичальників кредитне ярмо у Верховній Раді вже в першому читанні проголосували за законопроект "Про конвертацію валютних кредитів у гривню". Не влаштовує людей те, що згідно із законопроектом, кредити будуть переводити з долара в гривню не по курсу на момент займу, а за нинішнім. Проте, за словами активістів, столичні посадовці їх вперто не чують. 

Євген Жуков,  координатор ГО "Кредитний майдан" в Рівненській області:

- Основна мета - відреагувати на заяву голови Нацбанку про те, що вона домовилась з позичальниками валютними про те, що законопроект, який прийнятий в першому читанні, нас він влаштовує і вирішує проблеми валютних позичальників.

Того ж дня представники "Кредитного майдану" завітали і до Рівненського відділення Нацбанку. До людей вийшов голова місцевого управління Іван Чух і запевнив, що цілком розуміє та підтримує людей, проте, безпосередньо впливати на політику Нацбанку він не в силах. Передали активісти Івану Чуху і рекомендацію до Нацбанку не приймати закон без відповідних поправок. Адже він загострить соціальну напругу в суспільстві і жодним чином  не допоможе в пошуку компромісу між банками та позичальниками.

Валерій Веремчук, президент Центру економіко-правової підтримки:

- В "Кредитному майдані"  ми намагаємось з банками знайти спільну мову. Наше завдання дати можливість людям розрахуватися. Але є люди, які набрали багато квартир і я маю сумнів, що вони заодно не захочуть скористатися цією ситуацією. Чому б не влаштувати якийсь теракт. Ви зрозумійте, що "Кредитний майдан" виступає проти таких людей. Нас цікавлять люди, в яких відбирають останнє житло і ми хочемо захистити це житло.

За словами Євгена Жукова, сьогодні вони мають підтримку у Верховній Раді майже усіх народних депутатів від Рівненщини, а відповідно і мають шляхи налагодження діалогу. Проте, якщо у Верховній Раді та Нацбанку продовжать нехтувати думкою громади та відбирати майно, люди почнуть захищатися.

Євген Жуков,  координатор ГО "Кредитний майдан" в Рівненській області:

- Ми дали зрозуміти, що якщо наші вимоги не будуть враховані, вони зіштовхнуться з абсолютним не бажанням платити по валютним кредитам з боку позичальників і також зіштовхнуться з реальним фізичним захистом майна позичальників від органів державної влади.

Схожі статті