+380673870816 +380673870816

Пристрій, що приховує полум’я зі стволів автоматів, виготовляють рівненські ветерани, які воювали в "гарячих точках" (ВІДЕО)

Невидимий у нічних боях. Пристрій, що приховує полум’я зі стволів автоматів, взялися виготовляти рівненські ветерани, які воювали в "гарячих точках". Щотижня з десяток штук відправляють на передову. На думку авторів, компенсатор особливо актуальний під час зачисток великих міст. Адже в темну пору доби ворог не може вирахувати позиції силовиків і таким чином збільшить їхні шанси на виживання. 

Знижує шум і гасить полум’я. Ці характеристики пристрою демонструє колишній "беркутівець" Олександр. Нещодавно повернувся із зони АТО, бо дали два тижні вихідних. У боях за Слов’янськ, Краматорськ і Попасну невелика закрутка на ствол дуже стала у нагоді.

Олександр, спецпризначенець, учасник АТО:

- Коли ведеш нічний бій, він гасить полум’я. Противник менше бачить самий вогонь, звідки він ведеться, по ньому вночі.

Схожий на глушник, а насправді компенсатор — так називають свій пристрій рівненські ветерани-силовики. Ним користуються чимало армій, але не українська. Компенсатор створили з нуля, перші зразки передали місцевим бійцям колишнього спецпідрозділу "Беркут".

Віктор Шабанов, ветеран міліції:

- Хто ж як не ми — ветерани. Ми вже своє відслужили та відвоювали, але мусимо допомагати, щоб молодь, золотий фонд України, була жива та здорова.

Тепер компенсатор на кожному автоматі спецпризначенців. Його бійці не знімають навіть у відпустці під час тренувальних стрільбищ на полігоні. Олександр каже, що окрім ефекту невидимки, пристрій покращує точність та зменшує віддачу "Калашникова" старих модифікацій. Високу оцінку компенсатору дали багато солдатів на передовій.

Олександр, спецпризначенець, учасник АТО:

- З іншими учасниками АТО ми спілкувалися, давали стріляти. Вони так само оцінювали їх переваги. Було приємно. В принципі, було б приємніше, щоб у всіх такі були. Але було приємно, що в нас першими були такі пристрої.

На всіх не вистачить. На Донбас ветерани щотижня відправляють всього з десяток пристроїв. Адже виготовляють в п’яти кустарних майстернях за власний кошт.

Володимир Мусій,  отаман Рівненського козацтва ім. Северина Наливайка:

- Комбати кричать: "Давай нам побільше!" А ми багато не можемо. Передаємо партію  10 -20 штук. Тому що робимо кустарним методом на станках, у вільний час потихеньку точать. Проблеми з металом, його не можемо знайти, бо він має бути вогнетривкий.

Собівартість одного пристрою  70 гривень. Якщо робити в цеху, стане вдвічі дешевший. На Рівненщині військові частини в Оржеві та Сарнах мають спеціалізовані цехи, де стоять необхідні токарні та фрезерні станки, є кваліфіковані майстри. Ветерани-силовики надіються: якщо Міноборони запустить виробництво на ремонтних базах, компенсатор стане доступним тисячам солдатів і врятує не одного бійця.

Схожі статті