+380673870816 +380673870816

Представники "Кредитного майдану" закликали нардепів від Рівненщини не голосувати за законопроект про конвертацію валютних кредитів (ВІДЕО)

Вже не мають з чого віддавати кредити ні у доларах, ні у гривнях. Представники обласного осередку "Кредитного майдану" закликали народних депутатів від Рівненщини в подальшому не голосувати за законопроект про конвертацію валютних кредитів. 

На початку липня у Верховній Раді в першому читанні було прийнято законопроект про реструктуризацію валютних кредитів  у гривню. Це мало хоча б трохи послабити кредитний зашморг, в якому нині опинились позичальники. Проте, є в  законопроекті один недолік, як стверджують активісти. Переводити позику з доларів у гривні банки будуть не по курсу на момент займу, а по сьогоднішньому. Фактично для людей, котрі не спроможні виплачувати кредит, цей закон мало що змінить.  

Євген Жуков, координатор ГО "Кредитний майдан" в Рівненській області:

- Вони брали по курсу 4,75-5,05 в період з 2006 по 2008 роки. Вони вже не могли платити по валютним кредитам ще в 2009 році, коли курс гривні впав до 8,5. Зараз після чергового стрибка валюти виплата по валютним кредитам стала практично не можливою. Це обумовлено і загальноекономічною ситуацією в країні.

Вислухати представників "Кредитного майдану" прийшли три нардепи - Олег Осуховський, Віталій Чугунніков та Микола Кучерук. Усі погодились з активістами, що законопроект занадто радикальний і потребує низку змін. Микола Кучерук навіть пообіцяв особисто не голосувати за нього. Проте, на думку народного обранця, не можна просто намагатися "завалити" законопроект, натомість потрібно усім разом працювати над поправками до нього.

Микола Кучерук, народний депутат України:

- Ми сказали, що запускаємо процес в першому читанні,  а далі ось  всі разом зі мною будемо працювати, аби пройшла та поправка.

За словами голови "Кредитного майдану" на Рівненщині Євгена Жукова, за півроку Нацбанк рефінансував комерційним банкам 110 мільярдів гривень, хоча відтік депозитів з них склав лише близько 50 мільярдів. На думку голови облдержадміністрації Сергія Рибачка, сьогодні держава має в першу чергу стати на бік позичальників, а не фінансувати приватні банки.

Сергій Рибачок, голова Рівненської ОДА:

- Якщо Нацбанк рефінансує комерційні банки під 6,5%, на мою думку, було б логічно взяти ті людські кредити і перевести їх в один з них. Прорефінансувати не комерційний банк, а прорефінансувати людські кредити.

В результаті зустрічі представників "Кредитного майдану" з народними депутатами останні пообіцяли виважено підійти до цього питання і не підтримувати законопроект про конвертацію валютних кредитів без необхідних поправок. 

Схожі статті