+380673870816 +380673870816

Впродовж трьох днів Волинь фестивалила

Попри заклики відмовитися цьогоріч від проведення   фестивалю  «Бандерштат», він таки відбувся. 1-3 серпня у місті Луцьку на іподромі патріотично налаштовану молодь не лише розважали популярні українські гурти («Скрябін», «Був’є», «Роллікс», «Кому вниз», «Фіолет», «Мотор’ролла»), а й вчили, як воювати культурно. 

Зокрема для бандерштатівців вже традиційно провели  серію гутірок, на яких відомі особистості країни ділилися своїм баченням вирішення політичної ситуації в державі. Цьогоріч на «Бандерштат» приїхали  радник президента України, колишній політв’язень Юрій Луценко, директор Національної телекомпанії Зураб Аласанія, редактор російського опозиційного пабліка «Orange» Андрій Кузнєцов, представники білоруського добровольчого батальйону "Пагоня" та чимало інших. А в суботу  поспілкуватися із молоддю зі сходу прибули і бійці  батальйону "Азов". Їх командир  Олег Однороженко наголошує, АТО повинна зазнати метаморфоз та трансформуватися у війну. 

Олег Однороженко, командир батальйону «Азов»:

- Щодо центрального керівництва, то питань є дуже багато і до РНБО і до генштабу і до керівництва держави. Саме основне це те, що ця хвороба, яка зараз лікується, їй не правильно поставлений діагноз. Це не може бути антитерористична операція, це може бути лише оголошено війну, чим воно насправді і є. Коли буде констатовано, що з боку Росії йде не прикрита агресія, тоді можна буде приступати до завдань, тому, наприклад, навіть та стратегія, яка проводиться зараз, вона випливає із неправильної постановки діагнозу. Якщо ми подивимося, у якому напрямку рухається антитерористична операція, то ми побачимо логіку нашого уряду, тобто вони намагаються витіснити так званих терористів до східного кордону, почавши зі Слов’янську і Маріуполя, але насправді було б логічно витісняти їх на захід, щоб не було їм поставки зброї із східного кордону, бо ми маємо справу із військовою операцією.

Попри війну на сході відвідали «Бандерштат» цьогоріч близько трьох тисяч українців. Донецьк, Крим, Калуш, Черкаси, Рівне і навіть Москва, адже для фестивалю українського опору кордонів не існує. 

Сергій Мартинюк, арт-диретор фестивалю українського опору «Бандерштат», лідер гурту «Фіолет»:

- Зважаючи на всі події, які відбуваються у країні, на всі ризики і так далі, участь взяли майже три тисячі людей, але це разом із волонтерами, учасниками. Думали, що буде більше, адже цьогоріч частину фестивалів відмінили та й плюс, що й ідея нашого фестивалю є актуальна. Але ми задоволені. Немає провокацій ніяких, є розваги, але знову ж таки, незважаючи на це навряд чи десь зустрінеш байдужого до того, що відбувається в країні. Після фестивалю ми будемо підбивати фінансові підсумки і будемо сподіватися, що буде якась сума, щоб допомогти воякам, які зараз в «Айдарі» воюють.

Збирали на «Бандерштаті» й кошти для військовослужбовців серед усіх небайдужих. Традиційно провели і флешмоб та передали український «привіт» гаранту Російської Федерації. Участь у ньому взяли понад 1,5 тисячі людей. Аналогічно вітав Володимира Путіна зі сцени і практично  кожен музичний гурт. А їх цьогоріч на «Бандерштаті» виступало майже тридцять. 

Порадував своєю творчістю цьогоріч  й ірландський  колектив «Cruachan». Втім найбільше запамяталося бандерштатівцям їх виконання на волинці українського гімну.  Не менш вразила молодих патріотів і піано-версія від «Piano Extremist», яка звучала із акустичної сцени фестивалю. 

Також на «Бандерштаті» не оминули увагою й сучасну  літературу. Свої вірші до широкого загалу мали змогу донести поети із різних куточків України. Не сумно було на фестивалі й дітям. Для них провели серію майстер-класів, під час яких навчали  малювати, створювати панно, ляльки-мотанки, робити браслети зі стрічок та багато інших цікавих речей.  Загалом, фестиваль пройшов на позитивній ноті та без інцидентів, можливо й через те, що алкоголь на «Бандерштаті» поза законом. Така політика організаторів, адже вони кажуть, що молодь повинна навчитися дивитися на життя тверезо. 

Схожі статті