+380673870816 +380673870816

Волинський серпанок може стати візитівкою Рівненщини

     Включити Волинський серпанок до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО ініціює Рівненська ОДА та ГО «Центр дослідження відродження Волині».  Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Цю ініціативу уже підтримав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич. За таких умов Волинський серпанок стане візитівкою Рівненщини, як Петриківський розпис на Дніпропетровщині та Опішнянська кераміка на Полтавщині.

Запрошуємо журналістів відвідати майстерню ручного ткацтва «Легенди Волині», що у Радивилові, де кожен бажаючий зможе сісти за ткацький верстат та спробувати себе у ролі ткача. А також можна буде побачити легші від повітря, дивної краси серпанкові костюми, які у давні часи на Україні були доступні лише заможнім дівчатам.

Майстриням знадобилися чотири роки, аби відродити технологію ткання серпанкового полотна. І вперше за 100 років в Україні було здійснено реконструкцію серпанкового вбрання – аналога початку XX ст.

На сьогодні ткачі «Легенди Волині» завершують роботу над власною колекцією серпанкових костюмів з їх регіональними особливостями. Журналісти першими побачать ці експонати, ще до їх презентації на виставці.

«Це кропітка робота, яка вимагає максимальної зосередженості та терпіння. Однак результат того вартий. Україна матиме ще один «бренд» – Волинський серпанок. Просимо ЗМІ максимально долучитися і допомогти у популяризації цього старовинного ремесла», - впевнений керівник громадської організації «Центр дослідження відродження Волині» Володимир Дзьобак.

Схожі статті