+380673870816 +380673870816

На сесії Рівнеради говорили про армію, гуртожитки і землю

Перерозподілили гроші, поговорили про гуртожитки та розібрали низку земельних питань. Днями міські обранці вкотре зібралися на чергову сесію Рівнеради.

Купуй облігації – підтримай військо. На початку чергової сесії Рівнеради, міський голова перший придбав за 1 тисячу гривень сертифікат казначейського забов’язання. Кошти від якого будуть безпосередньо перераховуватись на потреби Міноборони. Таких сертифікатів було випущено на загальну суму 100 мільйонів гривень. То ж усі охочі можуть придбати "військові" забов’язання, тим самим підтримавши українську армію. Повернення ж своїх грошей варто очікувати два роки. Згодом вже не з власного гаманця, а з міського бюджету депутати виділили 100 тисяч гривень на закупівлю рацій для військових.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Познімали з різних об’єктів, потроху повідщипували там, де можемо перетерпіти. Якщо для армії ще щось потрібно буде, то ще щось знайдемо. Ми пощипали по 10-15 тисяч і назбирали. Це питання виникло спонтанно, в неділю на полігоні. До цього ми збирали гроші на GPS для нашого катеру, потім збирали речі для військових. Те, що для армії треба, ми зробимо, хоч і бурчимо, але ж ви відчуваєте настрої в суспільстві. Люди віддають останнє, аби тільки тим хлопцям було добре.

На сесію Рівнеради вже в чергове завітали і мешканці гуртожитків, що ніяк не можуть приватизувати свої кімнати. Мешканці гуртожитку за адресою Фабрична, 4 хочуть, аби цей будинок місто взяло на свій баланс. Натомість міський голова каже, що у бюджеті наразі немає коштів на його ремонт.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Той Льонокомбінат продали за 20 мільйонів, потрібно виділити певну кількість коштів, аби привести той будинок до ладу і передати його місту вже в нормальному стані. А вони прийняли програму, яку мав фінансувати уряд і місто. Тільки потім уряд дав дірку від бублика і скинули усе на місто. Така ситуація усюди. Гуртожитки скинули на місто. Аби гуртожитки привести до ладу потрібно 20-30 мільйонів. Якщо ми їх візьмемо на баланс, то завтра мешканці прийдуть і вимагатимуть, аби ми робили ремонт. А в нас немає тих грошей. Немає.

А ось гуртожиток на Відінській, 10 свого часу взагалі продали приватному власнику разом з мешканцями.

Віра, мешканка гуртожитку за адресою Відінська, 10:

- Ми звернулись до обласної ради щодо обміну гуртожитку. В нас є рішення, що вже обмін наче зроблений. Тепер нам сказали звернутися до міського голови і міських депутатів.

Проте, обміняти гуртожиток на іншу будівлю комунальної власності як виявилось не має права ані обласна, ані міська влада.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Цей гуртожиток в приватній власності фірми. Там люди живуть у власності фірми. Тепер цей гуртожиток в нього можна лише викупити або на щось виміняти. Виміняти на комунальну власність ми не маємо права, бо це кримінал. Комунальну власність можна продати лише з аукціону. Якщо ж викупляти, то давайте в цьому році припинемо асфальтувати дороги, а заплатимо 12 мільйонів і купимо цим людям квартири. Ось вибір. Це потрібно тоді референдум в місті робити.

Натомість міський голова задля вирішення цього питання запропонував, аби обласна рада виділила місту субвенсію, за рахунок якої місто могло б викупити гуртожиток у приватного власника.

Схожі статті