+380673870816 +380673870816

Рівненський льонокомбінат за висновками лабораторних досліджень змушений їздити до Києва

Реформа системи Державної санітарно-епідеміологічної служби, яку зробили два роки тому, нині вилазить українцям боком. На Рівненщині колись цілісна структура розділена нині на дві окремих, а штати працівників навіть після скорочення немалі, але щоб отримати висновок все одно потрібно їхати до Києва. Наприклад, Рівненський льонокомбінат не може розмитнити імпортні речовини для обробки тканин без відповідного висновку санепідслужби. Проте, кілька сотень  її працівників в області нічим допомогти не можуть.

Для того, щоб імпортувати до України ось ці, на перший погляд звичайні порошки для прання та пом’якшення тканин Рівненському льономбінату потрібно отримати ряд дозволів, серед них  і від  Держсанепідслужби. Проте, видати висновок обласне управління просто так не може. Їм потрібні висновки лабораторних досліджень, якими обласна установа тепер не займається.

Олександр Бялковський, начальник ГУ Держсанепідслужби Рівненської області:

- Була СЕС, коли ви отирмали висновки 2012 році, згодом пройшла реорганізація. Утворилось дві служби - ГУ Держсанепідслужба і Державна установа "Лабораторний центр" - це окрема юридична установа, яка й займається лабораторними дослідженнями.

Попередньо представники "Льонокомбінату"  з’ясували, що обласна  лабораторія такими дослідженнями не займається і навіть не має на це  акредитації. Тому необхідно їхати до столиці. Те саме говорять і в  Держсанепідслужбі представники сектору доступу до публічної інформації та адміністративних послуг.

Люфт:

- Потрібно  їхати в Київ? Для чого нам СЕС на місці, якщо треба їхати в Київ?

- Не лише вам СЕС потрібна.

- А ми в Київ їздимо тільки через СЕС.

- Розумієте, Рівненський обласний центр не акредитований  для таких досліджень

- То акредитуйте. Навіщо нам постійно їздити в Київ. Якщо у нас СЕС є на місці, якщо вона не має акредитованої лабораторії при собі?

Така реорганізація роботи  державних установ лише шкодить виробництву, кажуть текстильники і не розуміють, чому і навіщо їх змушують  щоразу  їхати до столиці.

Олександр Бялковський, начальник ГУ Держсанепідслужби Рівненської області:

- Скажіть, будь ласка, ми вже возимо не один рік. З цією проблемою стикалися рік тому. А що заважає головному управлінню ініціювати питання створення  такої лабораторії на місці, щоб текстильна промисловість не зупинялася, щоб нам працювати в нормальному режимі. 

- Головне управління лабораторій не створює. Головне управління не може ці питання самостійно вирішувати.

Прагнучи  справедливості, текстильники добру годину блукали кабінетами і коридорами Держсанепідслужби. Згодом написали заяву начальнику лабораторії діагностики, аби імпортований  товар знову перевірили. Однак, там також визнали, що таких досліджень робити не можуть. На Рівненщині працюють понад 500 фахівців лабораторного центру та ще 150 – головного управління санепідслужби, однак, уся ця маса людей жодним чином не може допомогти одному з небагатьох великих промислових підприємств області. На "Льонокомбіна" вважають, що  проблема системна і її необхідно піднімати та вирішувати на державному рівні. Адже для розвитку будь-якого, не лише текстильного виробництва у регіоні, державні інстанції на місцях повинні забезпечувати відповідний рівень послуг.

Схожі статті