+380673870816 +380673870816

До 18 річниці Конституції України нагородили журналістів, громадських діячів та благодійників Рівненщини

Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію. Головний документ парламентарі ухвалили у 1996 році. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня  безперервно 23 години. Під час голосування, "за" висловилися 315 депутатів. Нині ж у Рівному в драмтеатрі вже відсвяткували повноліття Конституції України. Там традиційно кращим вручили нагороди, а охочим до видовищ показали концерт. 

18 років тому українські парламентарі прийняли найважливіший для держави документ – Конституцію України. Нині у драматичному театрі місцева еліта відсвяткувала вже її повноліття. Тут зібралися напередодні, щоб традиційно роздати декілька нагород, звань та подяк. Урочистості ж розпочали із хвилини мовчання за загиблими в останні місяці українцями.

Чи не що п’ять хвилин у залі лунає "Слава Україні". По черзі зі сцени віщують рівненські чиновники. Щоправда, цього разу без зайвого пафосу. Очільник краю Сергій Рибачок каже, що наша Конституція не ідеальна і потребує змін.

Сергій Рибачок, голова Рівненської ОДА:

- Конституція - це є основний закон держави, саме він регулює і права,  і обов’язки. І якщо ми говоримо про обов’язки, то тут в першу чергу потрібно розуміти обов’язки держави перед громадянами. Хочу також сказати, що я негативно оцінюю той факт, що в нас постійно змінюється Конституція під якусь політичну силу чи під якусь конкретну особу, сьогодні ж іде курс на децентралізацію.

Серед змін до Конституції – це насамперед запровадження трирівневої системи адміністративно-територіального устрою України, розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень, ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Степан Павлюк, заступник голови Рівненської обласної ради:

Саме ці зміни до Конституції на сьогодні є реальним кроком до вирішення цих проблем децентралізації влади і наділення повноважень органів місцевого самоврядування  та  їх виконавчих органів.

Підтримують зміни до Конституції і рівняни.

Бліц:

- Змінюватися вона обов’язково повинна, тому що за змінами якийсь добробут.

- Конституція написана для народу і народ має бути захищений державою.

- Підтримую частково. Бо через ці зміни до влади можуть прийти, на сході особливо, недостойні люди, які ще більше будуть розвалювати нашу державу. Децентралізація, я так розумію, що всі повноваження передаються на місця. Можливо це й добре, з однієї сторони, аби люди самі розпоряджалися своїм майном. Може якщо прийдуть нормальні люди, то хай буде децентралізація тієї влади.

Проте,  коли і головне які саме зміни до Конституції внесуть парламентарі, поки невідомо, нині триває активне обговорення проекту в регіонах.

Схожі статті