+380673870816 +380673870816

Рівненські торгівці на центральному продовольчому ринку хочуть працювати на свята

Хочуть працювати на свята. Рівненські торгівці  нарікають, щороку центральний продовольчий ринок вісім разів на рік закривають через святкові дні. І якщо сидіти вдома на релігійні свята вони і не проти, то на День Конституції та День незалежності хочуть торгувати. Мовляв, через заборону нині втрачають не лише заробіток, а й клієнтську базу. Тим паче, інші ринки, за словами підприємців, у ці дні працюють. 

М’ясом на продовольчому ринку Ірина Мельник торгує вже не перший рік. Втім на День Конституції, 28 червня, змушена буде закрити свою торгову точку і сидіти вдома, адже у свята торгівля на ринках під забороною. Проте, нарікає жінка, не усі її виконують.  

Ірина Мельник, підприємець:

- Всі ринки працюють, всі супермаркети працюють, одна проблема в нас на центральному ринку. На всі свята ми закриваємося. В нас швидко псується продукція - м'ясо, ковбаса, масло. Ми не можемо закриватися, в нас фірма ще в суботу може вивезти продукцію, в неділю не можуть вже вивезти. Саме робочий день субота.

Через заборону торгувати у святкові дні, бідкаються підприємці, втрачають не лише заробіток, а й покупців. 

Вікторія Орлюк, підприємець:

- Наші покупці в нас питають, чому ми не відкриваємося, чому не працюємо. Адміністрація може не працювати, але нам хай відкриють. Хто хоче, хай виходить працювати, а хто не хоче, хай не виходить.

Наталія Юрчик, підприємець:

- Якщо покупець прийде в суботу і не побачить мене на робочому місці, він піде в інше місце купувати продукцію, тобто я вже втратила покупця, втратила гроші. Ми тут всі платимо податки. Ви знаєте, які вони великі? Тому для нас заробіток дуже важливий. Тому ми хочемо, аби наша влада переглянула  рішення і посприяла тому, аби в суботу ринок був відкритий.

Рівняни ж до закриття ринку у святкові дні ставляться по-різному. 

Бліц:

- Хай буде людям вихідний, нехай скуповуються в будні дні.

Втім більшість каже, що краще, аби ринки працювали, адже продукція тут і дешевша, і якісніша ніж в супермаркетах. 

Бліц:

- Незручно тим, що ті, хто будуть їхати десь відпочивати на природу і їм потрібно буде десь скупитися, в супермаркетах дорого і не завжди якісне. А на ринку можна подивитися і вибрати. Мені, наприклад, зручніше купувати на ринку. Не знаю, я вважаю, що має бути все відкрито, хай би закривали супермаркети, державні заклади, а ринок нехай працює, люди мають заробляти так само. Я рахую, що вони мають працювати у цей день.

- Потрібно, щоб працював ринок. Я за те, щоб працював. Гості прийдуть, треба буде щось купити.

Закривають рівненські ринки на вісім свят, шість із них релігійні.  Таке рішення міська рада прийняла ще у 1999 році. За цей час звернень, аби переглянути заборону, розповідає начальник управління торгівлі Ігор Остапенко, в них  не було. 

Ігор Остапенко, начальник управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення:

- Люди і адміністрації ринків з цього приводу не зверталися. Було лише звернення від певних організацій, аби взагалі заборонити торгівлю  на ринках в  неділю, але воно було відхилене і міська рада залишила те рішення, яке було прийняте в 1999 році. А для того, аби скасувати це рішення або внести зміни до цього рішення, то треба звернення підприємців до адміністрації ринку, а адміністрація ринку відповідно має зробити звернення до міської ради.

А поки ж ринки і надалі у визначені рішенням міської ради святкові дні будуть закривати. Хоча, більшість підприємців на цю заборону дивляться крізь пальці та продовжують торгівлю, особливо на державні свята. І за це їх місто поки й не карає.

Схожі статті