+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вступна кампанія до ВНЗ стартує з 11 липня

На 10 днів пізніше. Цьогоріч вступна кампанія до українських вишів стартує 11 липня. Документи ж можна подавати максимум до п’яти вищих навчальних закладів. У кожному з них дозволяється обирати не більше трьох спеціальностей. Втім нині  ще триває зовнішнє незалежне оцінювання. 25 та 27 червня на випускників очікує зріз знань із двох предметів - біології та світової літератури. 

Вступна кампанія зазнала метаморфоз. Цьогоріч вона стартує трішки пізніше, аніж зазвичай, а саме 11 липня. Окрім того, при вступі до українських вишів середній бал атестату будуть переводити не у 200-бальну, а у 60-бальну шкалу. Абітурієнтам, які зайняли призові місця на всеукраїнських олімпіадах нараховуватимуть  додаткові бали. 

Олександр Савчук, заступник голови Рівненської ОДА:

- Величина додатково нарахованих балів для таких абітурієнтів становить за перше місце  50 балів, за друге місце  40 балів, за третє 30 балів. Нагадаю, що в 2013 році 31 учень у Рівненській області став призером четвертого етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Також здобуто 38 призових місць в третьому етапі всеукраїнського конкурсу захисту учнів Малої академії наук.

Додаткові бали при вступі до вишів на спортивні спеціальності будуть нараховувати і абітурієнтам, які протягом останніх двох років посіли призові місця на чемпіонатах України. Також відтепер приймальна комісія кожного вищого навчального закладу зобов’язана розміщувати усю інформацію про перебіг вступної кампанії на офіційному сайті. Що ж стосується державного замовлення на підготовку фахівців, то Міністерством освіти змінено підходи до його формування.

Петро Коржевський, заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА:

- Вищі навчальні заклади за погодженням із управлінням освіти та науки, центром зайнятості вже подали та обґрунтували потребу у державному замовленні з підтверджуючими документами. Для Міністерства освіти затверджено обсяг державного замовлення на прийом бакалаврів 98,7 тисячі осіб, спеціалістів та магістрів – 55,5 тисячі осіб та 33 тисячі осіб відповідно.

Нині готуються приймати абітурієнтів і у найбільшому навчальному закладі краю – Національному університеті водного господарства та природокористування. Змінами, які цьогоріч зазнала вступна кампанія тут не дуже задоволені. 

Олег Кухнюк, відповідальний секретар приймальної комісії НУВГП:

- Наприклад, зміни строків вступної кампанії. Як на мене, то це цілком незрозуміла позиція, тому що це створює напругу у відбіркових і приймальних комісіях, оскільки за перших два тижні ми могли б набрати без черг місцевих випускників, а потім з 11 числа набрати випускників східних областей.

Подати документи абітурієнти зможуть до 1 серпня як в паперовому, так і в електронному вигляді  максимум до п’яти вищих навчальних закладів. У кожному з них дозволяється обирати не більше трьох спеціальностей. Втім спочатку випускникам потрібно здати ще ЗНО із двох предметів – біології та світової літератури. Загалом цьогоріч на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалися 8959 рівнян. Найбільш популярні предмети -  українська мова та література, історія України, математика, географія, фізика та біологія. 

Схожі статті