+380673870816 +380673870816

У Рівному говорили про сучасні проблеми та перспективи використання ресурсного потенціалу Полісся

Сучасні проблеми та перспективи використання ресурсного потенціалу Західного Полісся обговорили під час круглого столу науковці та чиновники області.  Радіаційна забрудненість ґрунтів,  наслідки глобального потепління та нераціональне використання природних багатств. Ці та інші  проблеми обговорили фахівці під час зустрічі. 

75% території нашої області – це зона Полісся. І майже 8 тисяч гектарів цих земель мають статус радіаційно забруднених унаслідок аварії на ЧАЕС. Ще більше трьох тисяч гектарів угідь потерпають від варварських втручань бурштинокопачів. Використовувати правильно земельний потенціал  область вчитимуть провідні науковці. Тому Інститут агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук і створив на Рівненщині свій науковий центр.

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник ГУ Держземагентства в області:

- Я б хотіла відзначити створення окремої структурної одиниці Поліського центру. Це, мабуть, вперше за всі роки України виокремили Полісся як зону, яка потребує окремої уваги як науки, так і управлінців.

Що ж до прогнозів на майбутнє, не омине Рівненщину такий глобальний процес як потепління. Так з року в рік вчені спостерігають  все більше аномальних явищ, що призводять до помітних змін в параметрах меліоративного режиму ґрунтів. Завдання науки  в цьому плані -  попередити і мінімізувати негативні наслідки, які можуть відобразитись на наших землях, - кажуть вчені. 

Орест Фурдичко, директор Інституту агроекології і природокористування НААН:

- Завдання вчених передбачити, що буде, коли буде потепління. На які лісові породи орієнтуватися саме на Поліссі на Рівненщині. І дати свої рекомендації як оптимально вести використання земельних ресурсів, лісових ресурсів, водних ресурсів, якими так багата Рівненщина. І наше завдання - підготувати аграрне виробництво, лісогосподарське до проблем, які нас можуть чекати в майбутньому.

Якщо раціонально та обдумано використовувати щедрі ресурси Полісся, то наша область може з легкістю стати незалежною від дотацій держави -  переконаний керівник Поліського центру Микола Шершун.

Микола Шершун,  керівник Поліського центру агроекології  ІАП НААН:

- При господарському їх використанні ми могли б сьогодні створити тисячі робочих місць, а це значить відрахування до бюджетів різних рівнів, в тому числі і  наповнення Пенсійного фонду. 

Поліський центр співпрацюватиме також із науковцями вищих навчальних закладів області, зокрема з Міжнародним економіко-гуманітарним університетом імені академіка Степана Дем’янчука. Учасники круглого столу сподіваються, що разом вдасться напрацювати дієві вирішення нагальних проблем.

Костянтин Артюшок, декан економічного факультету МЕГУ:

- Проблематика використання природних ресурсів, природного потенціалу є актуальною і вона розробляється науковцями і економічного факультету МЕГУ, інших навчальних закладів області та інших факультетів університету.

У ході роботи представники круглого столу сформували низку  рекомендацій для представників обласної влади та науковців. Сподіваються,  що поступово, згуртовано і комплексно окреслені проблеми земельних ресурсів Полісся вдасться вирішити.

Схожі статті