+380673870816 +380673870816

У МЕГУ завітали представники Рівненського апеляційного господарського суду

Нещодавно у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті відкрили навчальну лабораторію, яка повністю відтворює справжню судову залу. Допоки студенти ще не почали тут  проводити  тренувальні судові засідання, її вже обживають викладачі юридичного факультету. Так, сьогодні тут провели науковий семінар для викладачів на тему захисту майнових інтересів суб’єктів господарювання у суді. 

Допоки на юридичному факультету МЕГУ триває сесійний період і студенти складають іспити, викладачі факультету вже розпочали готуватися до нового навчального року. Аби вдосконалити навчальний процес, вони запросили до себе на практичний семінар представників Рівненського апеляційного господарського суду.

Андрій Матвійчук, декан юридичного факультету МЕГУ:

- Це заняття розраховане на викладачів, адже вони також мають підтримувати належний рівень. Ми запрошували і викладачів нашого юридичного факультету,  і представників інших вишів, де також готують юристів. Ви бачите, що під час цієї розмови виникають певні нюанси, які практикуючі судді очевидно краще знають і можуть роз’яснити. Я навіть для себе багато чого корисного почерпнув.

Голова Рівненського апеляційного господарського суду  Григорій Савченко на юридичному факультеті МЕГУ вже став частим гостем. Сьогодні він разом зі своїми колегами радо відгукнувся на запрошення викладачів факультету. На семінарі він їм розповів про специфіку роботи господарських судів, які діють в Україні вже 23 роки.

Григорій Савченко, голова Рівненського апеляційного господарського суду:

- Ці суди спеціалізовані. Тут своя практика. Наприклад, господарські суди вирішують справи про банкрутство. Якщо такого суду не буде, то де ці справи будуть розглядатися? Тоді потрібно створювати ще один суд, який розглядатиме справи про банкрутство, бо як може районний чи міський суд розглядати такі справи. Ми також розглядаємо справи по інтелектуальній власності. Це складні справи, що вимагають специфічної спеціалізації. Також по праву власності та інше.

Хоча семінар був спрямований на викладачів, проте і студенти дізнавшись про нього, не змогли оминути увагою цей захід. Кажуть, що з нетерпінням чекають нового навчального року, аби мати можливість не лише  проводити власні "судові засідання" в навчальній лабораторії, але й безпосередньо спілкуватись та вчитись у практикуючих юристів.

Неля Олашин, студентка I курсу юридичного факультету МЕГУ:

- Це дуже добре, що нам створили таку судову залу. Адже нам теорії дуже багато подають, а практики не вистачає. Коли будемо влаштовуватись на роботу, це буде для нас великий плюс, адже в нас буде більше практики, ніж теорії.

На майбутній навчальний рік у керівництва юридичного факультету планів чимало. Зокрема, хочуть тут і надалі запрошувати на семінари представників різних судів, проводити в навчальній лабораторії онлайн-трансляції судових засідань та ще чимало іншого. Словом, робити все для того, аби студенти-правники отримували під час навчання якомога більше практичних навиків та знань. 

Схожі статті