+380673870816 +380673870816

Нардеп від Рівненщини зареєстрував законопроект, який допоможе зробити видобуток бурштину легальним

Зробити "чорний бізнес" легальним та назавжди позбутися проблеми незаконного видобутку бурштину на Рівненщині можливо дуже швидко. Для цього необхідно змінити законодавство, яке стосується видобутку сонячного каменю. Як саме, схоже, знає нардеп від Рівненщини Микола Кучерук, який вже зареєстрував відповідний законопроект. 

Проблему незаконного видобутку бурштину можливо розв’язати лише на законодавчому рівні. Про це в один голос заявляють усі чиновники та посадовці. Перейти ж від слова до діла взявся нардеп від Рівненщини Микола Кучерук. Минулого місяця депутат зустрічався з місцевими бурштинокопачами та пообіцяв їм врегулювати це питання. Адже останні більше не хочуть займатись тіньовим бізнесом, сплачуючи "відкати" та ризукуючи власним здоров’ям.

Микола Кучерук, народний депутат України: 

- Спочатку ми з Сергієм Леонідовичем розробляли проект до Кабміну. Але законодавство вище Кабміну і тому потрібно було переробляти саме законодавство. Якщо ж проголосують цей законопроект,  то тоді він піде в Кабмін. Самі ж люди будуть працювати за схожою схемою. Тільки тоді вони платили роками бандитам, а тепер хочуть давати на розвиток свого краю. Вони хочуть, аби будувались дороги і садочки, вони хочуть, аби будувалась та інфраструктура, на яку вони заслуговують.

То ж 6 червня Микола Кучерук зареєстрував законопроект "Про внесення змін до Кодексу України про надра щодо видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення". Його суть головним чином полягає у тому, аби дозволити людям добувати бурштин помпами на землях, які не підпадають під промисловий видобуток.

Микола Кучерук, народний депутат України: 

- Ми говоримо про вже порушені землі. Там, де вже добувають бурштин. До речі, не правда, що говорять ніби не можна помпами добувати бурштин, можна його добувати помпами. Так набагато безпечніше. Адже якщо будуть копати лопатою, то будуть тисячі загиблих у тих шахтах, адже піски не є хорошою основою і там все позасипає. Тому ми пропонуємо, аби на порушених землях, які не мають промислового значення і там не можна зробити кар’єр, дозволили там людям видобувати помпами. А найголовніше, що комунальне підприємство сплатить за те, що порушена земля. Це, знаєте, 70 тисяч за гектар. Бурштиносність від 5% о 15% сплатить підприємство в державний бюджет ренту,  податок з прибутку також в бюджет.

Решту коштів зароблених на комунальному підприємстві, місцеві райради зможуть спрямовувати на розбудову інфраструктури свого краю. То ж коли запропонований Миколою Кучеруком законопроект набере чинності, розробка корисних копалин, схоже, може здійснюватись  на підставі спеціального дозволу, що надаватиметься  без проведення аукціону та конкурсу за першим зареєстрованим зверненням заявника, за умови його відповідності, встановленим вимогам до користувача надрами та наявності згоди органів місцевого самоврядування. Строк дії таких спецдозволів не перевищуватиме  п’яти років.

Схожі статті