Уряд запровадив електронні іспити для майбутніх нотаріусів

Уряд запровадив електронні іспити для майбутніх нотаріусів

Кабінет Міністрів України одноголосно ухвалив рішення про запровадження електронних іспитів для отримання ліцензії нотаріуса та про реформування роботи Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату. Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції України.

Професія нотаріуса є досить престижною. На жаль, під час допуску до професії спостерігаються серйозні проблеми у вигляді величезної корупційної складової. Від громадських організацій надійшла інформація про те, що за успішну здачу іспиту треба дати хабара у розмірі від 20 до 100 тисяч доларів. Для того, щоб зупинити цю корупційну практику, Уряд своїм рішенням запровадив електронні іспити для отримання ліцензії нотаріуса, які повністю знищать хабарництво у сфері нотаріату.

Окрім того, за ініціативи Міністерства юстиції Урядом було прийнято рішення про реформування Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату, яка опікується питанням допуску до професії нотаріуса та розглядає дисциплінарні питання. Уряд прийняв рішення, що до складу відповідної комісії входитимуть представники нотаріальної спільноти, що делегуватимуться туди Нотаріальною палатою. Вже протягом майже року в Україні не відбувалися іспити нотаріусів.

Переглядів: 957
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту