+380673870816 +380673870816

У Рівному провели семінар на тему толерантності до людей з особливими потребами

Їх життя обмежене через фізичні вади. Сходити до лікаря, купити ліки, відвідати супермаркет чи банківську установу в сучасних реаліях нашого міста для них майже подвиг. Втім сьогодні це не єдина проблема для людей із обмеженими можливостями. Існує ще й бар’єр у спілкуванні із  оточуючими. Як правильно себе поводити із такими людьми сьогодні рівнянам розказали самі інваліди. В обласній бібліотеці відбувся семінар на тему "Правильна толерантність до людей з особливими потребами". 

Сьогодні життя людей із обмеженими можливостями  нелегке. Поруч із побутовими проблемами - організацією зручних для візочників під’їздів до будинків та озвученням світлофорів, важливими залишаються питання терпимого ставлення до людей в потребі, знання як з ними поводитися і що говорити.

Тетяна Войтович, голова благодійної організації "Обличчям до істини":

- Дуже мало є інформації  як правильно поводитися з інвалідами, як зустріти, як провести, як посадити. Це люди специфічні. Як нас називають, з особливими потребами, отже ми сьогодні хочемо донести до людей, щоб вони себе вільно почували і ми себе теж комфортно почували відвідуючи ті чи інші установи.

Аби у бажанні допомогти ненароком не образити людину з особливими можливостями голова громадської організації "Генерація успішної дії" Вікторія Самчук радить дотримуватися у спілкуванні з ними певних правил.

Вікторія Самчук, голова ГО "Генерація успішної дії":

- Незрячим потрібно запропонувати допомогу і не хапати людину за лікоть, а запропонувати, аби вона сама обрала як їй зручно, щоб її супроводжували. Коли розмовляєш із людиною, яка не чує, потрібно дивитися їй в обличчя і повільніше говорити ніж зазвичай, тоді люди, які не чують, можуть читати по губах і вас зрозуміють.

Людей, які ж мають порушення опорно-рухового апарату пані Вікторія радить не смикати за милиці чи візок. Краще запитати чи потрібна їм ваша допомога взагалі. Підтверджує  це і відомий рівненський фотохудожник Олександр Майструк.

Олександр Майструк, фотограф:

- Майже 20 років я живу зовсім іншим життям і дуже складно інколи пояснити людям, що їх допомога інколи навіть може зашкодити, ніж допомогти і тому перша порада, якщо ви хочете допомогти людям з особливими потребами, будь ласка, звертайтеся до них як до рівних.

Загалом урок толерантності відвідали декілька десятків студентів. Прийшов сьогодні сюди і майбутній реабілітолог Сергій Ковальчук. Каже, що захід вирішив відвідати із професійних міркувань.

Сергій Ковальчук, студент МЕГУ:

- Я  вчуся на реабілітолога і також працюю з людьми, які мають обмежені можливості, тому досить часто спілкуюся з ними і так як у професії мені це потрібно, то бажано відвідувати такі заходи.

Уроки толерантності у Рівному проводять не вперше. Планують робити це і надалі, адже рівняни повинні навчитися правильно себе поводити із людьми з обмеженими можливостями, бо їх життя і без нашого хамства та образ і так  не солодке. 

Схожі статті