+380673870816 +380673870816

Мінрегіон разом з експертами та громадськістю готує реформу децентралізації влади

Мінрегіон виконує завдання Уряду щодо проведення децентралізації влади. На цьому наголосив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів України. Про це повідомив Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

«Відповідно до рішень Уряду на сьогодні основним блоком роботи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства є здійснення організаційних заходів та підготовка нормативних актів щодо проведення політики децентралізації влади, в першу чергу, спрямованої на зміцнення місцевого самоврядування», - відзначив  В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що 1 квітня Уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Цією Концепцією передбачено затвердження Плану заходів, який планується розглянути на Урядовому комітеті 6 червня, а на наступному тижні – його затвердити.

В’ячеслав Негода також підкреслив, що до Верховної Ради направлений проект змін до Конституції України щодо децентралізації влади: «Ці зміни є вкрай потрібними, щоб у повній мірі реалізувати реформу місцевого самоврядування». 

Для реалізації даної реформи, за його словами, Міністерство готує ще низку нормативних документів, серед яких:  законопроекти про добровільне об’єднання територіальних громад, про муніципальну міліцію, про впорядкування територіальної організації влади, концептуальні зміни до Бюджетного та Податкового кодексів та ін. 

«Ці законопроекти можуть бути прийняті і схвалені. Вони відкривають шляхи для проведення реформ, для створення  територіальних основ місцевого самоврядування, і багато інших реформ, які повинні йти паралельно: і бюджетної системи,  податкової системи, з якої формуються місцеві бюджети і багато інших питань», - сказав Перший заступник.

Він також відзначив, що Міністерство активно працює над тим, щоб донести всі пропозиції і обговорити їх з представниками місцевих органів влади, у зв’язку з чим проводяться круглі столи, «щоб спільними зусиллями вийти на ефективні рішення». Крім того, як наголосив В’ячеслав Негода, до підготовки законодавчої бази залучено широке коло фахівців, науковців, експертів, громадськості.

Схожі статті