+380673870816 +380673870816

Очільник медицини Рівненщини розповів як можна зробити благодійні внески у лікарнях прозорими

Як викорінити хабарництво в медицині та розробити прозорий механізм збору   благодійних внесків.  Про це та не тільки спілкувалися сьогодні громадські активісти із начальником обласного  управління охорони здоров’я Юрієм Осіпчуком, якого не так давно призначили на цю посаду. 

Українській медицині допоможуть європейці. Наприкінці року наша держава планує отримати перший транш від Світового банку для поліпшення первинної ланки  цієї галузі. В загальному за 4 роки Україні  перерахують 25 мільйонів доларів. Серед запланованих реформ  на державному рівні  -  децентралізація управління медичною галуззю. У Верховній Раді вже працюють над низкою таких законопроектів. В приклад ставлять європейські держави.

Юрій Осіпчук, начальник  управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Це тоді, коли область вирішуватиме, які їй медзаклади потрібні, в якій мірі, штат підбиратиметься за рейтингом. Але це ідеальна модель, яка просто звучить тільки на словах.

Чи можливо в нашій медицині подолати корупцію або зловживання благодійними внесками? Це питання цікавило чи не найбільше громадських активістів. Начальник обласного управління  переконаний, що викорінити таку добровільно-примусову допомогу медзакладам не можливо,  адже держава фінансує медгалузь лише на 60%. Проте,  саму систему надходження благодійних внесків потрібно і можна зробити прозорою. 

Юрій Осіпчук, начальник  управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Зараз випрацьовуємо один із способів: чи це буде фонд, що не матиме статутних витрат, чи це буде по принципу якихось лікарняних кас як в Житомирській і Одеській областях. Випрацюємо механізм за яким ці внески будуть цивілізовано вноситися і використовуватися.

Що ж до прозорості державних закупівель медикаментів, то їх списки та розподіл можна перевірити на сайті обласного управління охорони здоров’я, - каже керівництво.

Ігор Добровольський, заступник начальника  управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Ми не можемо інформувати, які хворі його отримували, але рух медикаментів, наприклад, в обласну лікарню закупили певну кількість медикаментів і скільки на залишку лишилося препаратів  ви можете бачити.

Проте, життєво необхідні медикаменти доступні не усім.  Пані Алла має четверту стадію раку молочної залози. Препарат, що їй призначили лікарі, в наших медзакладах є дороговартісним і недоступним, як це з'ясувалося згодом.

Алла Ткаченко, онкохвора:

- Я приймаю препарат "Фазлодекс". Він гормональний. Він не надається у Рівному. Ми самі купуємо його у дистриб’юторів за шалені гроші – 12 тисяч. Моє питання і в тому році не вирішилося, адже я за власний кошт 5 упаковок купила. Я знаю по 3 тисячі закупив онкодиспансер в тому році. Де вони ділися,  я не знаю. Прошу, дайте мені ліки.

Юрій Осіпчук, начальник  управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Вирішення цього питання ми взяли на себе, давайте не будемо загострювати це питання. Питання системного вирішення цієї хвороби – це питання лежить не в площині нашої області, вибачте, ми стараємось як можемо.

Медикаментів, які централізовано закуповуються для онкохворих нині недостатньо, зізнаються лікарі. Це лише 50 – 60% від потреби. То ж деякі люди залишаються сам на сам із своїми недугами.

Схожі статті