+380673870816 +380673870816

Для студентів-юристів МЕГУ відкрили навчальну судову залу

Студенти МЕГУ судитимуться між собою. Що правда, умовно. Сьогодні в університеті відкрили судову лабораторію для студентів юридичного факультету. Аудиторія повністю відтворює приміщення судової зали, а відтак незабаром тут студенти зможуть на практиці застосовувати отриманні знання. 

Справжня судова зала з’явилась в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука. Слугувати вона буде навчальною лабораторією для студентів юридичного факультету, де молоді правники зможуть проводити власні судові засідання. Подібну ідею навчальних судових залів в університеті перейняли у Сполучених Штатів Америки, де така практика вже давно запроваджена.

Андрій Матвійчук, декан юридичного факультету МЕГУ:

- Наші студенти зможуть на практичних заняттях відтворювати певні судові процеси з цивільного права чи кримінального, господарського чи трудового. Вони будуть брати участь у цих процесах, приймати сторону позивача чи обвинуваченого, обвинувачення чи захист. Відповідно вони будуть приміряти на себе ролі юристів, прокурорів, адвокатів.

На факультеті вже подбали про те, аби залучити до співпраці представників різних місцевих судових інстанцій. Одним з яких є Рівненський апеляційний господарський суд. За словами його голови Григорія Савченка, сьогодні дещо важко забезпечити студентів-правників довготривалими практиками і саме навчальні лабораторії є чудовою альтернативою цьому. 

Григорій Савченко, голова Рівненського апеляційного господарського суду:

- Навчальний процес має бути таким, аби студент на практиці мав знання щодо діяльності органів в цілому. Якраз створення такої  зали судового засідання, це вже крок до практики, де можна тренінги проводити.

Проект "Судовий практикум" - це лише один з кроків вдосконалення навчального процесу на факультеті.

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ:

- Ми вперше в Україні починаємо підготовку правників Євросоюзу. Це відбувається паралельно із підготовкою на нашому правничому факультеті. Ми спілкувались з колегами і я думаю, що ця лабораторія буде жити в практичному режимі. Ми будемо мати випускників, які не будуть боятися заходити в зал судових засідань. Ми будемо готувати людей психологічно стійких і готових до тих умов, в яких їм доведеться працювати.

Проводити на практичних заняттях судові засідання в навчальній лабораторії студенти зможуть з нового навчального року. До цього часу аудиторію планують  дещо вдосконалити, аби вже з 1 вересня спудеї юридичного факультету мали можливість спостерігати за засіданнями у рівненських судах в режимі онлайн-конференції. 

Схожі статті