+380673870816 +380673870816

Студенти та викладачі НУВГП вишили рушники із "Заповітом" Шевченка на восьми мовах світу

Рушники із Шевченківським "Заповітом" на восьми мовах світу вишили студенти та викладачі кафедри іноземних мов та українознавства НУВГП, допомагали їм навіть рідні. Свої шедеври презентували сьогодні в науковій бібліотеці вишу. Працю присвятили 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. 

Англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською, польською, українською  та навіть грузинською мовами  постає Шевченківський легендарний "Заповіт" на рушниках  студентів НУВГП.  Вишивати вічне слово пророка на полотнах спудеї почали ще в березні. Створили вісім  творчих груп, з консультантами з технології вишивки та  знавцями іноземних мов. Допомагали  майстрам як рідні, так і викладачі. Кажуть, що результатом та навіть самим процесом  задоволені залишились усі. 

Тетяна Тимощук, ініціатор проекту, викладач кафедри іноземних мов та українознавства НУВГП:

- Я бачила, що дівчатка  дуже були раді цій роботі. В них змінилося навіть відношення до навчання. Наші діти займаються не лише навчанням, а й спортом, наукою і рукоділлям. Приємно, що в нас таке підростаюче покоління - талановите і добре.

На англомовний "Заповіт" Наталія із помічницями витратили близько двох тижнів. Під час вишивки, каже, вдалося підучити англійську та вдосконалити свою техніку.  

Наталія Богомаз, студентка НУВГП:

- Найбільше сподобалося працювати над текстом, бо приємно знати текст українською мовою, а потім вишивати його англійською. Згодом ми все прикрасили квітами. Нам  сподобалось його вишивати.

Чи не найскладніше було працювати із грузинським перекладом "Заповіту", - кажуть вишивальниці.  Тут  їм допомогли студенти  з Грузії, які  не лише знають та шанують нашого українського генія, а й із запалом декламують його вірші на своїй рідній мові.

Шевченківський "Заповіт" перекладений на  більш ніж сто мов світу. То ж студенти і викладачі обіцяють не зупинятись на своїх досягненнях у вишиванні. А помилуватись тим, що вже створили рукодільниці, можна в науковій бібліотеці НУВГП. 

Схожі статті