+380673870816 +380673870816

До Рівного приїхав голова Люстраційного комітету

Рівне відвідав голова Люстраційного комітету України Єгор Соболєв, аби розповісти про принципи та механізми люстрації в Україні. Круглий стіл з громадськістю пройшов у приміщенні конференц-зали готелю Мир.

Про успіхи та поразки люстраційних процесів в Україні під час зустрічі з рівненською громадою розповів Єгор Соболєв. Все, що вдалося зробити на законодавчому рівні за 2,5 місяці – ухвалити лише один закон "Про відновлення довіри громадян до судової системи". Так, вперше в Україні обирати голів судів почали самі ж представники Феміди, а не парламентарі. Нереалізованими лишилися ще кілька законодавчих ініціатив про очищення владних структур.

Єгор Соболєв, голова Люстраційного комітету України при Кабінеті Міністрів:

- В парламенті вже 4 проекти закону про люстрацію не лише керівництва судів, людей, які тероризували Майдан, а й всіх державних органів. Всі закони без руху лежать в парламенті вже місяць, за них не борються навіть ті депутати, які зареєстрували від свого імені те, щоб їх ухвалили.

Про такі нові люстраційні механізми як кадрові конкурси розповів рівненській громаді Єгор Соболєв. Це процеси, під час яких усі органи міліції, прокуратури та облдержадміністрацій будуть обиратись на конкурсній основі. У такому відборі багаторічний досвід гратиме не на користь для чиновника чи головного міліціонера під час прийому на посаду.

Єгор Соболєв, голова Люстраційного комітету України при Кабінеті Міністрів:

- Після ухвалення Закону про люстрацію прийдуть на кадровий конкурс і ми скажемо: "О, у вас 5-річний досвід роботи у прокуратурі, тоді не треба, бо ми бачили як працював ваш орган". Професіоналізм, який є в органах влади – це професійність брати хабарі, організовувати схеми і сідати на потоки.

Обговорив з рівненськими люстраторами Єгор Соболєв і вибір кандидатур на посаду головного міліціонера краю. Каже, шкода, що активісти постійно протестують і своєї альтернативи або ж остаточного кандидата не пропонують керівництву зверху.

Єгор Соболєв, голова Люстраційного комітету України при Кабінеті Міністрів:

- Ви знаходили у нових кандидатах недоліки, включно з людиною, яка виграла конкурс - паном Щируком, але не було від вас людей, які б могли впевнено сказати, що ось вам людна, яка має підтримку громади, результативність дій і вона дасть раду.

Під час зустрічі розповіли пану Соболєву і про "підкилимні інтриги" у Рівненському люстраційному комітеті. Згодом ці розмови перетворились у суперечку. Члени навіть почали з’ясовувати, хто достойний бути люстратором та хто був свого часу на Майдані.

Лілія Москальова, голова громадського об’єднання "Град":

- Коли починаєш говорити такі речі, починають говорити люди, які були на Майдані. Під вивіскою Майдану можна протягнути все, що завгодно. Зрозумійте, тут є потоки - бурштин, ліс, тому начальник міліції потрібен свій.

Так чи інакше, успіхів у люстраційних процесах і призначеннях кадрів громада зможе домогтися лише тоді, коли стане єдиним, а не розпорошеним механізмом, переконаний Єгор Соболєв, а також тоді, коли суспільство візьме на себе роль головного люстратора країни.

Схожі статті