+380673870816 +380673870816

На Рівненщині копачі бурштину хочуть працювати легально

Через зміни до постанови Кабінету міністрів хочуть легалізувати видобуток бурштину на Рівненщині. Це хоча і тимчасовий шлях вирішення проблеми "чорного" старательства, але найкоротший. Хочуть платити державі, а не бандитам і самі бурштинокопачі. Сьогодні вони об’єдналися у громаду та спільно із рівненськими чиновниками працюють над розробкою нової схеми. 

Для Рівненщини бурштин – це золота жила. Втім через те, що його видобуток нелегальний, область щодня втрачає шестизначні суми. Натомість вони потрапляють до кишень "не чистих на руку".

Микола Кучерук, народний депутат України:

- Кожного дня мільйон доларів платиться "криші".

Нині ж бурштинокопачі відмовляються платити бандитам та хочуть працювати легально. 

Олександр Васильов, бурштинокопач:

- 90% смт Клесів об’єдналися в одну громаду зараз. Всі готові злагоджено працювати і всі гроші, які ми колись віддавали кудись, можна спрямувати в державу. 

Легалізувати видобуток бурштину рівненські чиновники нині хочуть через Кабінет міністрів. Запевняють, що це хоча і тимчасовий, проте, найшвидший шлях вирішення проблеми чорного старательства. 

Ігор Тимошенко, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА:

- Є постанова Кабінету міністрів №615, яка регулює порядок надання спецдозволів, за якими  хочуть видобувати корисні копалини. Ми пропонуємо Кабміну визначити безаукціонний спосіб надання земельних ділянок для розробки корисних копалень саме бурштину.

Земельні ділянки ж пропонують розділити між бурштинокопачами, створивши комунальне підприємство. Оренда одного гектара землі вартуватиме щонайменше 71 тисячу гривень, окрім того, сплачуватимуть підприємці й податки до місцевого бюджету та змушені будуть офіційно працевлаштувати щонайменше п'ятьох старателів. Видобуток сонячного каменю ж контролюватимуть за допомогою спеціальних чипів, їх планують повісити на кожну мотопомпу. До слова, на Рівненщині останніх працює близько тисячі. Відтак, усі зібрані кошти, які раніше йшли "кришувальникам", перейдуть до державного бюджету. 

Віктор Буйний, сільський голова смт Клесів:

- Хай не мільйон, хай 500 тисяч доларів щодня ідуть повз бюджет, а це серйозне вирішення проблем бідної поліської землі, яка має такі великі багатства, проте, залишається без нічого.

Відтак сьогодні у Клесові вже працюють над створенням комунального підприємства на базі своєї ради, через яке люди зможуть отримувати дозволи на видобуток бурштину. Їх видаватимуть лише місцевим. 

Схожі статті