+380673870816 +380673870816

Сесія Рівнеради пройшла зі скандалом

Галас, суперечки, скандал за скандалом. Про сьогоднішнє сесійне засідання очільник Рівного каже: "Це просто дурдом". До порядку денного депутати не могли перейти впродовж двох годин, все вирішували питання стосовно того, що робити із  забудовою на Пагорбі Слави та як порозумітися із громадою, яка хоче у приміщенні колишньої жіночої консультації не суд, а художній центр. 

На вулиці дощ та їм це не заважає. З парасольками в руках рівняни пікетують сесію Рівнеради. Одні проти передачі будівлі колишньої жіночої консультації,  що на вулиці Драгоманова під приміщення суду, інші проти очільника міста Володимира Хомка. Під сесійною залою теж людно. Студенти одного із вишів прийшли сказати своє слово стосовно будівництва на Пагорбі Слави.  Забудову рекреаційної зони молодь підтримує.  Мовляв, все законно.  

Ігор Швець, рівнянин:

- Все має нормативне підґрунтя, зокрема стаття 140 КУ стосовно будівництва на території міста з ініціативи місцевого самоврядування.

Той факт, що забудовувати паркову зону не можна, - молодь не бентежить. Кажуть, що краще хай там буде будинок, аніж пустка. Тим паче, у майбутньому родина Ігоря, зізнається хлопець, планує купити там квартиру. Відтак на сесію юнак прийшов відстоювати власні інтереси, а не тому, що йому заплатили.

Ігор Швець, рівнянин:

- Мені не платили. Це моя власна ініціатива. В майбутньому є перспектива моїх родичів та батьків придбати у цьому районі квартиру.

Згодом питання забудови Пагорба Слави одним із перших розглянули і депутати Рівнеради. Олександр Лащук пропонує накласти мораторій на будівництво. Обговорення пропозиції затягується на годину. В сесійній залі суперечки та балаган. Свій варіант як зупинити будівельне беззаконня пропонує й Ігор Мічуда. Каже, що місто має відмовити "горе-забудовнику"  видати відповідну містобудівну документацію.

Ігор Мічуда, голова ГО "Асоціація працівників будівельної галузі міста Рівне та Рівненської області":

- Якщо ви не надасте, то мінімум три роки ця земельна ділянка буде протизаконною і відповідно будь-які дії вчинені будівельниками чи забудовниками будуть протизаконні. І на них тоді вже має вплив і прокуратура, і міліція, і всі.

Зрештою депутати підтримують пропозицію Лащука. За – 39 міських обранці.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Наклали мораторій на будівництво, що не можна видавати документи. Цей мораторій з юридичної точки зору нікчемний, але всі висловили свою позицію. В цій справі навести лад може лише Державний архітектурно-будівельний контроль, який є обласним. Це єдина організація, яка відповідає за будівництво в нашій державі.

Не менш скандальним стало і питання стосовно передачі будівлі колишньої жіночої консультації,  що на вулиці Драгоманова під приміщення суду. Олександр Лащук пропонує колегам звернутися до обласної ради з проханням, аби остання прийняла цей будинок на свій баланс. Голосування за пропозицію Лащука депутати провалюють. Це неабияк обурює присутніх на сесії громадських активістів. Один із представників громадськості вирішує віч-на-віч з’ясувати стосунки з очільником міста. Свою позицію він відстоює мало не з кулаками. 

Люфт:

- Ви ігноруєте звернення громадян. Перекидаєте з одного на інше. 

- Будь ласка, відійдіть. 

На прохання не заважати проводити сесійне засідання чоловік не зважає, відтак пан Хомко шукає допомоги у правоохоронців.

Люфт:

- Будь ласка, заберіть цього чоловіка. Якщо ви не можете його самі вивести, візьміть ще чотирьох.  Шановний чоловіче, вийдіть, будь ласка, із зали, адже люди прийшли із нормальними намірами, а ви їх підставляєте, зриваючи сесію.

Зрештою депутати повертаються до пропозиції Лащука. І знову палка полеміка. Міський голова каже, що готовий передати будівлю на баланс області. Головне, аби вона погодилася її прийняти. В свою чергу позицію влади краю з цього приводу висловлює і заступник очільника облради Степан Павлюк. Вони за художній центр, але не на Драгоманова.

Степан Павлюк, заступник голови Рівненської обласної ради:

- Ми шукали альтернативу даного приміщення, бо в нас таких коштів, щоб профінансувати в такій сумі немає і не буде. В нас біля краєзнавчого музею є приміщення Толстого, 20 400 метрів квадратних, яке ми сьогодні готові виділити для картинної галереї.

Проте,  громада наполягає на своєму. Володимир Хомко каже, якщо приміщення все ж відійде під художній центр, то він зробить все можливе, аби документи були укладені так, щоб жодна приватна структура в музей не зайшла.

Люфт:

- Там є люди з "бабками", які хочуть зайти туди і відремонтувати.

- Ніхто не хоче. 

- Якщо на ремонт дадуть благодійні кошти, то хіба це погано для міста? 

- Почекайте, не перекручуйте, якщо благодійно, то нема питань.

Зрештою депутати приймають рішення звернутися до обласної ради. За – 33 міські обранці. Що ж стосується питання про надання дозволу проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування на вулиці Драгоманова, 9, то воно не знаходить підтримки. 

Схожі статті