+380673870816 +380673870816

Три години обранці Рівненщини вирішували, що робити з бурштином

Три години обласні обранці розглядали на сесії облради єдине питання – звернення до парламенту стосовно легалізації видобутку бурштину на Рівненщині. Нагадаємо, гостра потреба узаконити цей вид діяльності виникла після кривавих сутичок між місцевими мешканцями Сарненського району та озброєними бойовиками, які намагалися взяти під власний контроль видобуток сонячного каменю в нашому краю. 

Спочатку районні обранці Сарненщини, нині вже й обласні засідають на "бурштинову" сесію. Станом на 11 годину ранку у залі зареєструвалися 53 депутати. На порядку денному одне питання - про ситуацію,  що склалася з видобутку сонячного каменю у нашому краю. 

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради:

- Сьогодні ми зібралися, аби захистити мешканців і прийняти рішення як раз і назавжди вирішити проблему стосовно видобутку бурштину.

Допомогти вирішити це питання покликали обласні депутати і народних обранців. Втім із семи парламентарів від Рівненщини у Верховній Раді сесію відвідав лише один. Також доповісти ситуацію про видобуток бурштину у районах запросили і очільників райрад. 

Віталій Ничипорук, голова Березнівської районної ради:

- Прогалини в законодавстві, які є на сьогоднішній день, сприяють тому, що тіньовий сектор видобутку і продажу бурштину не тільки розширює свій обсяг і географію, нищить навколишні землі, а й створює небезпечну соціальну напругу серед мешканців на окремих територіях, зокрема і в нашому районі.

Через активний видобуток бурштину страждають і так малородючі поліські землі, бідкається вже очільник Володимиреччини. Така ж ситуація і у Дубровицькому районі. Там на пустку вже перетворилися більше тисячі гектарів угідь. Відтак голови усіх районів в один голос стверджують, що ситуацію із незаконним видобутком сонячного каменю потрібно якось врегулювати. Погоджується з цим і прокуратура. 

Олександр Васюк, перший заступник прокурора Рівненської області:

- Якщо говорити про причини такого стану, то вони прості. Одна із основних – складне соціально-економічне становище цих територій і саме в цьому, на мою думку, і є головна роль органів місцевого самоврядування, щоб забезпечити через відповідні програми розвитку територій зайнятість населення північних районів.

Видобуток сонячного каменю для поліщуків сьогодні  чи не єдиний спосіб заробітку. Відтак й самі бурштинокопачі просять узаконити їх промисел.

Сергій Бойчук, рівнянин:

 - З травня 1996 року видобувається бурштин. Ми його мусимо видобувати, бо нам потрібно якось жити. А ви зробіть щось, будь ласка, щоб стало легше.

Та нікому немає до них діла, бідкаються бурштинокопачі. Кажуть, що правоохоронні органи бездіяльні, а окремі чиновники самі  "кришують" незаконний видобуток сонячного каменю.

Олександр Васильов, рівнянин:

- Берташ -  перше прізвище, я вам кажу. Юхименко, Назарчук, Супрук, із наших кльосовських два "князька".

Втім від "кришування" бурштинового бізнесу колишня влада відхрещується. 

Василь Берташ, депутат Рівненської обласної ради:

- Я  віруюча людина і якщо я колись "кришував" бурштин, то нехай мене Бог покарає.

Після тригодинної палкої полеміки обласні обранці нарешті проголосували за звернення до Верховної Ради, аби народні депутати узаконили видобуток бурштину на Рівненщині. 

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради:

- Ми звертаємося вже 5-7 разів і нас не чують та не хочуть на законодавчому рівні це врегулювати. Сьогодні цей закон потрібен, аби наповнювати бюджет, бо якщо легалізувати видобуток бурштину і гроші будуть йти в місцеві бюджети, то повірте, Рівненщина буде набагато краще жити, аніж Саудівська Аравія і всі про це знають. Не потрібно буде брати гроші за кордоном і просити підтримати Україну.

Якщо це звернення народні обранці проігнорують і цього разу, обласні депутати обіцяють влаштувати під стінами Верховної Ради виїзне засідання сесії. Адже відтягувати це питання, - каже Михайло Кириллов, далі нікуди.

Схожі статті